Ametid, kuhu Soome hädasti töötajaid vajab

29. september 2016, 11:10
Ehitajad üle mere tööle sõitmas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160929/NEWS/160929651/AR/0/AR-160929651.jpg

Soomes on rohkem kui kunagi varem valdkondi, mis kannatavad tööjõupuuduse all, kirjutab YLE uudisteportaal.

Soomes napib tegijaid ehituse, tervishoiu ja müügi valdkonnas, seevastu kunsti tegevusalal ja turunduses on tööjõudu rohkem, kui turule mahub.

Soome tööministeeriumi uuest erialabaromeetrist on näha, et sotsiaal-, tervishoiu- ja lasteasutustes on töötajaid vaja üle kogu maa. Kui rajatakse uusi eratervishoiu- ja hoolduskohti, siis läheb vaja rohkem arste ja hooldajaid.

Müügiesindajatele on Soomel pakkuda üle 10 000 töökoha, telefonimüüjatele 2400.

Tööjõuga on hädas ka betoonitööstus, kõige suurem on vajadus Turu piirkonnas. Laevatööstusele kuluvad ära keevitajad ja teised metallitööd tundvad oskustöölised. Sealkandis on puudus ka veoautojuhtidest, keda Kesk-Soomes on rohkem kui töökohti.

Töövahendusportaali Oikotie Työpaikat teatel on pakutavate töökohade arv tänavu märgatavalt kasvanud. Tööandjad otsivad varasemast rohkem töötajaid ehituses, IT ja tehnika valdkonnas, müügis ning restorani- ja hotellialal. Ehitajatele on tööd pakkuda kaks korda rohkem kui aasta tagasi, IT-töökohti on kolmandiku võrra rohkem.

Soome töötajaid huvitab muu

Tööotsijad uurivad rohkem muude alade kuulutusi – personalitööd, meediat, kommunikatsiooni, turundust ja reklaami.

Muusikuid, lauljaid ja pillimängijaid on Soomes liiga palju, samuti ei jätku tööd kõigile graafilistele disaineritele ja kunstnikele.

Töötuid sekretäre on Soomes 13 500, vabu töökohti neile vaid 1100. Ülepakkumine on tekkinud ka ühiskonna- ja kultuuriuurijate hulgas, kus ühe töökoha kohta on 83 tööotsijat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. September 2016, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing