1 detsember 2016

Käibe duubeldanud firma juht: kogu aeg tuleb järgmist käiku plaanida

Alati tuleb uusi ideid otsida, leiab Baltic Energy Partners juht Marko Allikson.  Foto: Scanpix/Postimees

Kogu aeg peab järgmisi käike planeerima, leiab TOP 100 edetablis ühena vähestest ettevõtetest käivet mitu korda kasvatanud Baltic Energy Partners OÜ juht Marko Allikson.

Kuigi tänavuses TOP 100s (vaata edetabelit siit) jätkus mullune trend ehk ettevõtete koondkäive kahanes 2,7% võrra, leidus pingereas ka mitu firmat, mis aastaga käibe mitmekordistasid. Üks neist, kes aastaga käibe kahekordistas, oli energiamüügiga tegelev Baltic Energy Partners. Firma teenis 49,5 miljoni eurose käibe juures 2,3 miljonit eurot ärikasumit ehk aasta varasemast ligi neli korda rohkem.

Alliksoni sõnul ei tulnud käibekasv mitte üle-eelmise aasta tegutsemisest, vaid see on mitme aasta töö tulemus. Konkurentide edestamiseks püüab ettevõte neist kaks sammu ees olla ja otsib viise, kuidas tuua turule asju, mis mõne aasta pärast kuumaks muutuvad. „Oluline on kogu aeg ette mõelda järgmisi käike,“ nendib Allikson. Peamiselt investeerib ettevõte energiakaubandusega seotud valdkondadesse, näiteks energia jaemüük, samuti portfellihaldusse. Lisaks on panustatud mõningatesse idufirmadesse, mis nende äri toetavad.

Seda, kui palju võiks muutuda Baltic Energy Partners OÜ käive järgmisel aastal, on Alliksoni sõnul raske ennustada. Järgnevad aastad toovad tema sõnul neile kindlasti pikemaid arendusprojekte, mille tulemusi on näha paari aasta pärast. 2016. aasta on rohkem nii-öelda vundamendi ladumine eesolevateks aastateks. Käivet ei pea ettevõte ise nii oluliseks, sest see võib olla kardinaalselt erinev. Näiteks 2014. aastal kahanes aasta varasemaga võrreldes kaks korda 21 miljoni euroni.

Autor: Piret Lepik, kaasautor

Hetkel kuum