Sirje Rank • 5 detsember 2016
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Trump paneb kokku rahameeste valitsust, järgib Putini maneere

Donald Trump väisab Carrieri tehast Indianapolises
Donald Trump väisab Carrieri tehast Indianapolises  Foto: Scanpix/Reuters

USA presidendiametiks valmistuv Donald Trump komplekteerib oma meeskonda miljardäridest ja Wall Streeti ärihaidest, keda ta valimiskampaania retoorikas süüdistas „mõrvaga minema pääsemises“.

Presidendi isiklik sekkumine Ameerika töökohtade päästmiseks – veel enne ametissegi asumist – on aga lehekülg pigem Venemaa presidendi õpikust, taunib juhtkirjas Washington Post.

Too kriitika all tehing puudutas kliima- ja kütteseadmete tootja Carrieri emaettevõtte United Technologies veenmist, et see loobuks plaanist ligi 2000 töökohta USAst Indianapolisest Mehhikosse üle viia. Läinud nädalal väisas Trump tehast isiklikult, et alla joonida valijatele antud lubaduste täitmist, ning saata hoiatussõnum ka teistele USA ettevõtetele – ilma tagajärgedeta selline ärakolimine edaspidi olema ei saa.

"Iga ettevõte, mis kolib siit riigist ära, koondab töötajad, ehitab teises riigis uue tehase või vabriku ja siis arvab, et saab oma toodangu karistuse või tagajärgedeta USAs maha müüa, EKSIB!" kirjutas Trump nädalavahetusel oma Twitteri kontol, korrates ähvardust, et taolisi firmasid ootab edaspidi 35%ne trahvitoll.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt