Harro Puusild • 8. detsember 2016 kell 7:45

Palo ja Simson hakkavad koos tööstuspoliitikat arendama

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo  Foto: Andres Haabu

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo sõnul on nad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga kokku leppinud, et tööstuspoliitikat hakatakse edaspidi arendama koos.

„Eelmise ministrina töötamise perioodil algatasin tööstuspoliitika rohelise raamatu väljatöötamise ja soovin selle kahtlemata lõpule viia. Usun endiselt, et Eestile on vaja oma tööstuspoliitikat ning seda laiemas seoses tänapäevaste digimaailma võimalustega. Oleme majandus- ja taristuministri Kadri Simsoniga kokku leppinud, et teeme seda koos ning meie ühine eesmärk on, et Eesti esimene tööstuspoliitika valmiks kahe ministri paarisrakendina,“ ütles Urve Palo Äripäeva teemaveebile tööstusuudised.ee.

„Majandus- ja taristuminister vastutab transpordi ja energeetika eest ning seetõttu saab tema kaasamõtlemise ja töö tulemusena loodav poliitika vaid võita. Mul on väga hea meel, et kolleeg Kadri Simson peab Eesti riigi tööstuspoliitika olemasolu samuti tähtsaks ja meil avaneb võimalus selliseks koostööks,“ lisas Palo.

Veel sõnas Palo, et tööstus on üks ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kolmest peamisest prioriteedist IKT ja ehitusvaldkonna kõrval, mis on kõik omavahel ka seotud. „Seega saab tööstussektori käekäik olema kõrgendatud tähelepanu all,“ lubas ta.

Loe pikemat intervjuud Urve Paloga Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Hetkel kuum