Olavi Teppan • 24. veebruar 2017 kell 21:00

Porsche ja Audi viisid VW kasumisse

Volkswagen  Foto: epa

Vaatamata jätkuvale diisliskandaalist tingitud kompensatsioonide maksmisele õnnestus Volkswagenil müüa lõppenud aastal rohkem autosid kui ühelgi teisel autotootjal maailmas ning jõuda taas kasumisse.

Volkswagen teatas 5,1 miljardi euro suurusest puhaskasumist 2016. aastal, kui aasta varem oli skandaali tõttu jäädud 1,6 miljardi euroga kahjumisse.

Volkswageni alusvaralt teenitud kasum oli 2016. aastal rekordiline, ehkki diisliskandaalist põhjustatud kulu 7,5 miljardit eurot jättis ärikasumi oodatust (10,5 mrd) väiksemaks ning see moodustas 7,1 miljardit eurot. 2015. aastal saadi ärikahjum 4,1 miljardit eurot.

 „Kuigi lõppenud majandusaasta seadis meie ette tõsiseid väljakutseid, oli grupi äritegevus kriisist hoolimata kõigi aegade edukaim,“ nentis Volkswageni tegevjuht Matthias Müller täna Volkswageni nõukogule kontserni peakorteris Wolfsburgis, vahendab BBC.

Ka Porsche, Audi ja Škoda marke tootev Volkswagen müüs skandaalile vaatamata 2016. aastal rekordilise 10,3 miljonit sõidukit, mida toetas tugev nõudlus Euroopas ning Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas, sealhulgas oli ajaloo suurim just Porsche ja Audi üksuse läbimüük. Sellega kukutas Volkswagen Toyota maailma suurima autotootja troonilt.

Grupi käive oli samuti rekordiline 217,3 miljardit eurot – 2% kõrgem kui 2015. aastal. Käesolevaks aastaks prognoosib ettevõte automüügi „mõõduka“ kasvu juures neljaprotsendilist käibekasvu.

„Nagu arvud näitavad, on Volkswagenil äriliselt ja finantsiliselt väga tugev positsioon. See teeb meid tuleviku suhtes optimistlikuks,“ märkis Müller majandusaasta aruandes.

Volkswagen plaanib maksta dividende 2016. aasta eest 2,06 eurot eelisaktsia ja 2 eurot lihtaktsia kohta. Aasta tagasi oli dividend olnud vastavalt 17 senti ja 11 senti.

Hetkel kuum