Henry Kallas jäi maksukelmuses lõplikult süüdi

09. oktoober 2017, 13:38
Henry Kallas
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171009/NEWS/171009752/AR/0/AR-171009752.jpg

Skandaalne ärimees Henry Kallas jäi lõplikult süüdi maksukuriteos, jõusse jäi ka talle määratud tingimisi vangistus.

Reedese otsusega jättis riigikohus suuremas osas jõusse ringkonnakohtu otsuse, millega Kallas jäi süüdi käibedeklaratsioonis teadlikult valeandmete esitamisega seotud maksukuriteos. Ärimehe karistuseks jäi pooleteise aasta pikkune tingimisi vangistus kaheaastase katseajaga.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Kallast maksukuriteos, mille tagajärjel jäi riigile laekumata üle 410 000 euro makse. Süüdistuse kohaselt ostis ärimehe juhitud osaühing 2011. aasta kevadel Tallinnas Tornimäe kvartalis ligi pool miljonit eurot maksnud korteri ja deklareeris selle äriotstarbel soetatud kinnisvarana, kuigi tegelikult asus Kallas seal ise elama.

Seetõttu süüdistati teda maksu- ja tolliametile valeandmete esitamises, mille kaasabil taotles tema ettevõte riigilt alusetult tagasi 80 948 eurot käibemaksu ning jättis erisoodustuselt tasumata 331 990 eurot tulu- ja sotsiaalmaksu. Maakohus mõistis ta süüdi, ent Kallas kaebas otsuse edasi.

Ringkonnakohus leidiski jaanuaris tehtud otsuses, et ei ole tõendatud, et osaühing oleks teinud Kallasele sellise erisoodustuse, millelt oleks jäetud maksmata tulu- ja sotsiaalmaksu kuriteona kvalifitseeritavas ulatuses. See piir on 320 000 eurot või üle selle.

Siiski jäi Kallas süüdi suures ulatuses maksukelmuses, millega esitas ta maksuhaldurile teadvalt valeandmeid tagastusnõude suurendamise või tekitamise eesmärgil. Teises astmes sai ta karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, mida ei pöörata täitmisele, kui kahe aasta pikkuse katseaja jooksul ei panda toime uut tahtlikku kuritegu. Karistuse ja süüdimõistmise jättis jõusse ka riigikohus. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2017, 13:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing