Kristjan Pruul • 3 november 2017

Maksuvõlglane ühisraha kallal

Foto: PantherMedia/Scanpix

Täna Crowdestate'is raha kaasama hakanud ridaelamuprojekti ehitab firma, mis on likviidsusprobleemide tõttu olnud sisuliselt kogu aasta maksuvõlas.

Reede lõunast saab ühisrahastada Brave Capitali Saue valda kerkivat ridaelamuprojekti, mille peatöövõtja on Soome Maja OÜ. Enamiku sellest aastast on ehitajal olnud maksuvõlg.

Praegu ulatub võlgnevus 13 000 euro ringi ning see on ajatatud järgmise aasta septembriks. Võlast pole Soome Maja lahti saandu terve aasta, kusjuures enamiku ajast on see ulatunud üle 20 000 euro.

Võla taga likviidsusprobleem

Soome Maja juhatuse liikme Raju Söödori sõnul tekkis maksuvõlg selle aasta kevadel likviidsusprobleemist, mis tekkis seoses ehitusmahtude tõusuga. Ettevõte laenu võtta ei soovinud ning jõudis maksu- ja tolliametiga kokkuleppele ajatamises.

Arendaja Brave Capital teatel valiti Soome Maja ridaelamuid ehitama seetõttu, et firma on tegutsenud üle 20 aasta ning ettevõttel on väga tugev kogemus majade ehitamisel.

Tallinna lähedale Saue valda aadressile Koru põik 3 kerkiva kuue korteriga ridaelamu ehitus peaks kokku maksma minema 703 000 eurot, selgub Crowdestate'i lehelt.

Kogu raha ei plaani arendaja Brave Capital siiski kokku saada kohe, vaid ehitust rahastatakse etappidena.

Täna läheb Crowdestate'is käima esimene etapp, mille rahaline maht on 160 000 eurot. Investoritelt võetava lenu tagatis on hüpoteek ja oodatav intressimäär 12,5 protsenti aasta baasil.

Hetkel kuum