Äripäev • 28. detsember 2017
Jaga lugu:

Tehnoloogia: konkureerimise asemel koostöö

Soome start-up-festival on koht, kus suurfirmad väikestega kokku saavad.  Foto: Reuters/Scanpix

Tehnoloogiaettevõtluse edukus peitub suurte ja väikeste ettevõtete oskuses teha koostööd, selgub Rahvusvahelise analüüsiettevõtte CCS Insight ja Samsungi koostöös valminud raportist.

Suured ja väikesed organisatsioonid sõltuvad üksteisest rohkem kui kunagi varem. Raportis “Big and Small: How to do Bigger Things in Business” tõdeti 500 maailma suurima ettevõtte näitel, et ligi pooled neist juba teevad koostööd start-up’idega, mis aitab neil olla innovaatilisemad ja kasvatada tootlikkust.

Suured firmad ja väiksed start-up’id ei pea enam üksteist konkurendiks, vaid saadakse aru väärtusest, mida on võimalik luua vaid omavahelises koostöös. „Eriti mobiilitööstuses on tunda, et väikeettevõtete nutikus innovatsioonis on see, mida suurfirmad vajavad – näiteks ilma taolise koostööta poleks ka Samsungi nutitelefonides niivõrd võimast turvaplatvormi nagu Knox,” kommenteeris uuringut Samsung Eesti juht Toomas Tiits.

Suurte organisatsioonide peamine probleem ongi vähene tehnoloogiate kasutusele võtmine ning toodete innovatsioon, kuna mõeldakse liialt raamides ja juba kasutusel olevates struktuurides. Väikestel ettevõtetel ja start-up’idel on peamiseks murekohaks aga turvalisus, sest alati pole ressurssi ja võimalusi suurte ideede kõrval turvalisusesse panustada. Seepärast on äärmiselt oluline need kaks kompetentsi kokku panna.

Väikeettevõtete tugevus on paindlikkuses. Väga paljud propageerivad ja kasutavad kaugtöö või kodukontori lahendust.

Tehnoloogia areng on viinud ühiskonna nii kaugele, et turvalisus ja andmete kaitsmine vajab digiettevõtetes äärmiselt suurt tähelepanu. Kuid see on start-up’ide nõrk koht. Vaid 27 protsenti start-up-ettevõtetest on uuringu sõnul võtnud turvalisuse aspekti enda kolme peamise prioriteedi hulka. Küberrünnakute ajastul on see väga suur turvarisk ning see on aspekt, milles on väikestel oluline teha suurettevõtetega koostööd.

Raport “Big and Small: How to do Bigger Things in Business” on üks osa kolmeosalisest uuringuseeriast, mis mõõdavad IT-sektori otsustajate ja töötajate hoiakuid mobiilitehnoloogia suhtes ning kaardistavad hetketrende ja tulevikustsenaariume tehnoloogiaettevõtluses.

Jaga lugu:
Hetkel kuum