• Jaga lugu:

  Lidl astus Eestis järgmise sammu

  Lidl otsib Eestisse kaht esimest töötajat. See annab aimu, millal võiksime näha Eestis nende esimesi poode.

  Lidl Soome tegevjuht Lauri Sipponen ütles eelmisel aastal Kauppalehtile, et nad laiendavad äritegevust Eestisse ja Lätti 2020ndatel aastatel, kuid täpset ajagraafikut investeeringute alustamiseks veel pole. See on ka kõige detailsem info selle kohta, millal Lidli poed Eestis uksed avavad.
  Lisaks sellele, et nii meie kui lõunanaabrid saame nende poed 2020. aastatel, on teada aadressid, kus Lidli poed asuma hakkavad. Nüüd on töökuulutuste portaalides üleval kaks esimest töökuulutust: Eestis otsitakse juristi ja piirkonna juhti. Kandideerimine neile kohtadele lõpeb täna.
  Uute töötajate koolitusperiood annab aimu poodide siiatuleku ajakavast. Kui juristi ametikohale kandideerija peab olema valmis kolmeks koolituskuuks välismaal, siis piirkonnajuht lausa pooleteiseks aastaks. Piirkonnajuht palkab endale siin ka töötajad.
  Konsultantsioonifirma Colliers International partner Margus Tinno pakkus, et ilmselt läheb esimeste kaupluste avamiseni veel paar aastat. „Progress oleks kiirem, kui Lidl lepiks ka üüristaatusega, kuid nende kindel soov on omada.”
  Leedus kasvas paari aastaga jõuliselt
  Tinno ütles, et nende nägemuses on Lidl jätkuvalt oma plaanide elluviimisel aktiivne ja agressiivne. „Lidl ei ole huvitatud ainult Eestist, vaid koordineeritult ja aktiivselt tegeletakse ka Lätis, kus teadaolevalt on samuti aktiivne krundihankimine käsil, sealhulgas lao jaoks. Lätis on plaan avada kauplused korraga, aga millal see juhtuda võib, on ebaselge.”
  Tinno tõi võrdluseks Leedu, kus alustati 2014. aastal kruntide otsimise ja omandamisega ja 2016. aastal avati 15 kauplust. Nüüdseks on Lidlil Leedus 31 kauplust. “Seega võib ilmselt öelda, et Lidl on Baltikumi üleselt hetkel kõige aktiivsem ja agressiivsem turuvõtja, fakt mida konkurendid ei saa ignoreerida.”
  Tinno sõnul otsitakse Eestis jätkuvalt Lidli poodide jaoks uusi asukohti. “Tallinnas on Lidlil vähemalt neli asukohta, kus käib aktiivne ettevalmistus. Suurematest linnadest on teadaolevalt veel jalg maas Narvas ja Tartus.”
  “Lidli turumõjust saame me ilmselt rääkida veel natuke hiljem, kui kauplusi on avatud rohkem ja need ka mõnda aega tegutsenud. Supp on pigem lahja, seega saab mängu olema huvitav jälgida.”
  Poed tulevad teistele selga
  Lidl esindaja Eestis, firma MMS Property Solutions OÜ, ostab kokku kinnistuid, kuhu plaanitakse kauplus rajada. Kõik Lidli jaoks ostetud krundid Tallinnas, Tartus ja Narvas asuvad teiste toidupoodide naabruses. Lisaks ostetud kruntidele paistab kinnistusregistrist, et ettevõte omab õigusi ka Lasnamäel Tähesaju tänaval ja Haaberstis Rannamõisa teel.
  Ajalehe Põhjarannik teatel uuris MMS Property Solution võimalust rajada pood ka Jõhvi südalinna kunagise kultuurimaja kohale. Omavalitsus ütles aga, et arendaja peab korraldama arhitektuurikonkursi, mistõttu plaanist loobuti. Lidl soovis stalinistlikus stiilis endise kultuuri- ja kohtumaja lammutada ja asendada selle enda tüüphoonega.
  Meenuta allolevatelt kaartidelt, kuhu ja mis poodide kõrvale Lidli poed tulema peaksid.
  Tähesaju tee krundid kuuluvad ettevõttele Laagna Arendus. Selveri ja Bauhausi vahetusse lähedusse kerkiva kaupluse ümber paiknevad veel mitmed teisedki suured jaeketid, nagu Prisma ja Rimi.
  Lasnamäel, Tähesaju teele küllaltki lähedal, on MMS Property Solutionsil üks krunt juba ostetud. Raadiku 11 ja 11a kinnistute jaoks on firma juhatuse liige Tarvo Kubja teinud detailplaneeringu koostamise ettepaneku. Planeeritava maa-ala suurus on 1,26 hektarit ja ehitusõigust tahetakse kuni kahekorruselise kaubandushoone ehitamiseks. Planeeritav kauplus jääb jällegi teiste toidupoodide vahetusse lähedusse.
  Haaberstis on MMS Property Solutionsil õigused Rannamõisa tee 12a,12b + 14, 14a, 14b krundil. Sealne detailplaneering lubab muu hulgas ehitada kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ärihoone ja kahekordse ärihoone. Kusjuures selle kõrval kuulub Rannamõisa tee 12 ettevõttele Gammalux, kes on varem ehitanud näiteks Kuressaarde Maximale välja rentimiseks kaupluse.
  Tallinnas Mustamäel asuv Sõpruse puiestee 153 kinnistu suurus on 6913 ruutmeetrit ja ehitusalune pind moodustab sellest 40 protsenti. Ehkki kinnistule võib ehitada kuni kolm neljakorruselist hoonet, on Tallinna linnaplaneerimise andmetel Lidlil kavas rajada sinna üks kahekorruseline hoone. 
  Lisaks kuulub MMS Property Solutionsile transpordimaa Kristiine linnaosas.
  Liigu hiirega kaartidel olevate täpikeste peale, et näha poodide nimesid ja aadresse. Kollasega on märgitud tulevased Lidli poed.
  Narvas Tallinna maantee 7 asuv kinnistu suurusega 7474 ruutmeetrit. Tegemist on endise piimatehase asukohaga. Narva on seadnud linna peatänava äärde ehitatavale kauplusele tingimuseks, et tuleb korraldada arhitektuurikonkurss ning kaasata protsessi ka linn. Lidl tahaks aga ehitada poe oma tüüpprojekti järgi.
  Krunt kuulus firmale Lidl Eesti OÜ juba aastatel 2004-2006, mil kogu maailmas populaarne Saksa kaubanduskett kavatses Eestis tegevust alustada, ent toona ei saanud nende plaanidest asja ning krunt müüdi kontsernile Tallinna Kaubamaja, kuid ka nemad ei söandanud seal ehitust alustada, kirjutab Põhjarannik. Mullu veebruaris soetas selle maatüki MMS Property Solutions.
  Tartus on MMS Property Solutions silma visanud krundile aadressil Anne 44. Tänaseks on ettevõte Tartus omandanud Kalda tee 29 krundi.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Robert Sarv: palun terve inimese passi
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Sportlikud, terved ja karsked inimesed on koroonapandeemia ajal pandud ebamõistliku ja -inimliku surve alla, kirjutab Emerald Legali vandeadvokaat Robert Sarv.
Süüdistus: elektriautofirma asutaja eksitas investoreid
USA föderaalprokuratuur süüdistab Nasdaqil noteeritud elektriautode arendaja Nikola asutajat ja endist juhatuse esimeest Trevor Miltonit investorite eksiteele viimises.
USA föderaalprokuratuur süüdistab Nasdaqil noteeritud elektriautode arendaja Nikola asutajat ja endist juhatuse esimeest Trevor Miltonit investorite eksiteele viimises.
Soome sai täna kirja 765 koroonanakatumist
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Meie naaberriigis Soomes tuvastati täna 765 koroonanakatumist, nakkus levib kiiresti aktiivsete noorte seas, kelle osakaal kasvab ka haiglapatsientide seas.
Kui kasv jätkub, siis augusti lõpus võib oodata 2000 nakatunut päevas
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.
Üritustel osalevate inimeste arvu piiramiseta saame näha septembri keskpaigal juba kuni 2500 haigestunut päevas, kõlas terviseameti pressikonverentsil.