Raidla: me pole Reformierakonna programmitoimkond

Riigireformi Sihtasutuse üks eestvedajatest Jüri Raidla  Foto: Eiko Kink

Tänases hommikuprogrammis pidi Riigireformi Sihtasutuse üks eestvedajatest Jüri Raidla aru andma, mida 28 tuntud ettevõtjat siiski korda soovivad saata.

Nimelt teatas eile rida ettevõtjaid, et lõid Riigireformi Sihtasutuse nimelise mõttekoja, mille eesmärk on pakkuda riigireformi edasiviimiseks ideid ja tuua teema uutel valimistel arutelude keskpunkti.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov küsis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Riigireformi Sihtasutuse ühe eestvedaja käest, ega ometi seltskond tuntud ettevõtjaid populismiga tegele. Nimelt võib sihtasutuse väljapakutud idee vähendada paarikümne saadiku võrra riigikogu liikmete arvu olla rahva seas küll menukas mõte, ent reaalset mõju sellel eriti pole – kokku suudetaks niiviisi hoida vaid paarikümne inimese palga.

Raidla kinnitas, et mingit populismi nad taga ei aja. „Meil puudub igasugune vajadus selleks,“ ütles ta. „Minu personaalne poliitiline huvi on null." Endine justiitsminister lisas, et tegi poliitikaga lõpparve aastal 1992 ja on väga konkreetselt jälginud, et oma toonast otsust poliitikast lahkuda ka täidaks. „Seetõttu pole mul ka põhjust muretseda selle pärast, kui keegi spekuleerib minu poliitilise huvi üle,“ rääkis Raidla.

Teine risk, mis Riigireformi Sihtasutust saata võib, on see, et mitmed sihtasutuse liikmed on Reformierakonna toetajad ja ka rahastajad. „Kas ei või juhtuda, et teie ettevõttest saab sisuliselt Reformierakonna programmitoimkond?“ küsis Rõtov.

„Seda kohe kindlasti mitte. Ma eeldasin, et see küsimus võib kuskilt tulla,“ vastas Raidla. Ta kinnitas, et sihtasutuse deklaratsioon tõestab, et nad pole seotud ühegi erakonnaga ega tee ka koostööd ühegi uue tekkiva poliitilise jõuga mingisugust poliitilist koostööd. „See on fakt,“ ütles Raidla.

Kuula intervjuud Raidlaga hommikuprogrammist alates 37. minutist.

 

Hetkel kuum