TREV-2 leidis uue suuromaniku

Kuna läinud aasta majandustulemused olid head, usub TREV-2 Grupi juht Sven Pertens, et firma olukord läheb veel paremaks.  Foto: Andres Haabu

Suurde Prantsusmaa kontserni Vinci kuuluv ettevõte Eurovia ostis siinse taristuehitaja TREV-2 Grupi, mida veel eelmisel aastal tahtis Ain Hanschmidt.

Nii Lätis kui ka Leedus tegutsev Eurovia soetas ligi 75% enamusosaluse fondilt BaltCap. Viimane suurendas oma osalust firmas eelmisel aastal, kui ostis välja fondi East Capital.

Tänavu esimeses kvartalis 16,3 miljoni euro suuruse käibe teinud TREV-2 Grupi juht Sven Pertens tehingu hinda ei avalda. Ta ei eitanud, et ettevõttele oli keeruline ostjat leida. "Vahepeal on võib-olla jah päris keeruline olnud maha müüa, aga eelmise aasta majandustulemused olid minu hinnangul päris head ja usk edasisse on olemas," ütles ta ja lisas, et läbirääkimised prantslastega algasid läinud aasta teises pooles.

Kasvatasid väärtust

Pertens sõnas, et finantsinvestorina ei olnud BaltCapil mõtet osalust TREV-2 Grupis enam hoida. "Nende strateegia on siseneda ettevõttesse ja siis mõne aja pärast osalus müüa, lootes vahepeal firma väärtust või turuhinda kasvatada."

Eurovia on Prantsuse päritolu tee-ehituskontsern, mis teeb töid nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas.

Eurovia käive jäi mullu 8,1 miljardi euro juurde ning tal on üle maailma 39 500 töötajat. Eurovia kuulub Vinci Gruppi.

Eurovia juht on 52aastane Pierre Anjolras. Vinci kontserni juhib 63aastane Xavier Huillard.

Vinci S.A. on 1899. aastal rajatud prantsuse ehituskontsern, mis kuulub Euroopa 50 parima firma, Euro Stoxx 50 indeksisse.

Kontserni käive oli möödunud aastal ligi 41 miljardit eurot, puhaskasum 2,8 miljardit eurot.

Vincil on viis suuremat haru, millest üks on TREV-2 ostnud Eurovia. Kontserni aktsia kaupleb Pariisi börsil 86 euro juures.

Vinci tegutseb ka lennundusäris, näiteks võttis hiljuti üle Belgradi lennujaama ja ostis osa Costa Rica lennujaamast.

 

Ärimees Ain Hanschmidt rääkis mullu, et Infortar ostab TREV-2 ainult siis, kui saab enamusosaluse. Äripäev arvutas mullu, et enamusosalus võiks Infortarile maksma minna 36 miljonit eurot.

Hanschmidt oli juba läinud jaanuari lõpus sel teemal rääkides ettevaatlik. „Kunagi Estonian Airist ka rääkisime, et tahame ja ostame, aga pärast ei saanud. Ei taha ära sõnuda. Elu näitab, et ei saa varem seletama hakata.“

Ka konkurendid kahtlesid, kas Infortari taga olevaid Hanschmidti, Kalev Järvelille ja Enn Panti tulevikus TREV-2 omanikeringis näeb.

Näiteks oli seda meelt Üle juht Priit Post. „Miks peaks? Mis mõttega peaks rohkem maksma, kui esimene võimalus käest võeti? Äkki tuleb keegi kolmas. Lolli raha on Euroopas praegu piisavalt. Ostja võib tulla mujalt, sest ega Eestis neid ostjaid palju ole,“ rääkis Post.

Aastal 2016 teenis TREV-2 53,9 miljonit eurot käivet ja kasumireal seisis 500 000 eurot. Aasta varem oli aga ettevõte 1,2 miljoni euroga miinuses, käive ulatus 51,4 miljoni euroni.

Hetkel kuum