Äripäev • 29. mai 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Guardtime lõi plokiahelal põhineva merekindlustuse

Uue tarkvaralahenduse väljatöötamisele aitasid kaasa spetsialistid Maerskist.  Foto: Scanpix/Reuters

USAs esitleti eestlaste loodud maailma esimest plokiahela tehnoloogial põhinevat merekindlustuse lahendust.

Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime lõi koos kindlustus- ja merendusvaldkonna partneritega plokiahela tehnoloogial põhineva merekindlustuse lahenduse, teatas rahvusvaheline audiitorfirma Ernst & Young.

Lisaks Ernst & Youngi kindlustusekspertidele aitasid uue tarkvaralahenduse väljatöötamisele kaasa spetsialistid Maerskist, Microsoftist ning paljudest klindlustusvaldkonna juhtivatest ettevõtetest.

Guardtime juhi Martin Ruubeli sõnul lepiti uue platvormi Insurwave kontseptsioon kokku aasta aega tagasi ning nüüd on see pärast testimisi esimese 1000 kaubalaeva kindlustuskaitse haldamiseks kasutusele võetud. “Plokiahela tehnoloogia on kogu maailmas üha kasvava tähelepanu all, nii tänu selle kasutusele Eesti e-teenustes kui ka erinevates globaalsetes lahendustes. Insurwave’i teeb aga haruldaseks asjaolu, et esimest korda on kindlustuse valdkonnas tegemist sarnase mastaabiga kommertskasutuseks mõeldud lahendusega,” selgitas Ruubel.

Kuidas platvorm töötab?

Insurwave platvormi eesmärk on muuta, kuidas ettevõtted oma riske haldavad ning kindlustusmaaklerite ja kindlustajatega suhtlevad. Selleks haldab Guardtime arendatud plokiahela lahendus regulaarselt enam kui poolt miljonit automaattoimingut ja võrdleb andmete korrektsust erinevate kontrollpunktide põhjal rohkem kui 1000 kaubalaeva haldamise süsteemis. Kuigi esimene arendusetapp puudutab peamiselt meretranspordi kindlustamist, plaanib Guardtime koos Ernst & Youngiga laiendada platvormi ka teistesse sektoritesse nagu merekaubandus, rahvusvaheline logistika, lennundus ja energeetika.

Guardtime välja töötatud ja arendatav KSI blockchain tehnoloogia on matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendus digitaalsete andmete ja seadmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks. Tänu oma ülesehitusele võimaldab plokiahel säilitada digiandmete muudatuse ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Guardtime on Eestis asutatud maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja. Guardtime’i tehnoloogia on integreeritud paljudesse Eestis kasutatavatesse e-teenustesse, nagu näiteks Riigi Teataja, Kinnisturaamat, Äriregister jm. Samuti teeb ettevõte koostööd nimekate rahvusvaheliste institutsioonidega nagu maailma suurim kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin, USA sõjavägi, tehnoloogiaettevõte Ericsson jt.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt