Äripäev • 18. juuni 2018 kell 12:51

Toomas Lepale esitati kriminaalsüüdistus

Tallinna TV juht Toomas Lepp (esiplaanil).  Foto: Priit Simson, Postimees/Scanpix

Prokuratuur esitas Tallinna TV endisele juhile Toomas Lepale kriminaalsüüdistuse telekanali raha omastamises.

Süüdistuse kohaselt omastas Tallinna TV juht Toomas Lepp ajavahemikul 2013–2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 eurot SA Tallinna Televisioon raha. Omastamiseks kasutas Toomas Lepp KVA Telecom OÜ esitatud arveid, mis esitati saadete „Keskkonnanädal“ ja „Vaba mõtte klubi“ tootmise eest, teatas prokuratuur.

KVA Telecom OÜst kanti raha edasi omakorda juba Toomas Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ. Süüdistuse järgi puudus KVA Telecom OÜ-l endal võimekus saateid toota, samuti ei toimunud ka alltöövõttu Videomeedia OÜst – nii „Keskkonnanädal“ kui ka „Vaba mõtte klubi“ toodeti, kasutades selleks Tallinna Televisiooni ruume, seadmeid ning operaatoreid.

Omastamiskahtlustuse alla langes Lepp 2016. aasta lõpus.

Lisaks Toomas Lepale on samas kriminaalasjas on esitatud süüdistust ka juriidilisele isikule KVA Telecom OÜ ning selle juhatuse liikmele Valter Kraavile ja raamatupidajale Lea Kraavile, keda kõiki süüdistatakse omastamisele kaasaaitamises. Lea Kraavit süüdistatakse lisaks ka dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Ühe kahtlustatava – Tallinna TV endise juhatuse liikme Mart Ummelase – suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud oportuniteedi põhimõttel.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et süüdistuse järgi on avalikkuse informeerimiseks loodud telekanali juht kahetsusväärselt oma positsiooni ära kasutanud ning telekanali raha ebaseaduslikult iseenda kasuks pööranud.

„Sisuliselt on tegemist järjekordse kurva näitega, kus inimene, kellele on usaldatud ligipääs maksumaksja rahale, on seda usaldust kuritarvitanud ning avalikkuse hüvanguks mõeldud raha isiklikeks kuludeks kasutanud,“ lisas eriasjade prokurör Kivioja.

Võimaliku konfiskeerimise tagamiseks on arestitud süüdistatavate valdusest leitud sularaha ning süüdistatavatele kuuluvaid kinnistuid.

Hetkel kuum