Äripäev • 5. juuli 2018 kell 8:20

Toll tabas Soomest pärit narkoainete tellija

Foto: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse töötajad pidasid aprilli lõpus kinni Eestis elava Soome kodaniku, kes tellis postiga vähemalt 34 korral narkootilisi aineid, psühhotroopseid ravimeid ja anaeroobseid steroide.

Esitatud kahtlustuse kohaselt tellis 41aastane mees narkootilisi ja psühhotroopseid aineid konspiratiivmeetmeid kasutades Tallinnasse vanalinna ja Põhja-Tallinna piirkonda eelmise aasta kuni selle aasta aprillini.

„Kuigi tegevus oli hästi läbi mõeldud, said uurijad jälitusmenetluse tulemusel kahtlustatava isiku välja selgitada ja kinni pidada,“ kommenteeris Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Grete Vahtra. 

Päeval, kui kahtlustatavkinni peeti, otsiti läbi tema sõidukid ja korterid ning leiti narkootikumide käitlemisele viitavaid esemeid, narkootilisi aineid, sealhulgas amfetamiini, metamfetamiini, MDMAd, marihuaanat ja psühhotroopseid ravimeid ning anaeroobseid steroide, mille omandamiseks puudusid raviarsti retseptid.

Mehele esitati kahtlustus suures koguses narkootilise aine korduvas ebaseaduslikus käitlemises, mille eest saab süüdimõistmisel karistuseks määrata 3- kuni 15aastase vangistuse.

Hetkel kuum