Eesti tarkvaraarendusfirma ostis Taani ettevõtte

Äripäev 03. september 2018, 08:00
Eero Tohver
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180903/NEWS/180909947/AR/0/AR-180909947.jpg

Eestis, Norras, Šveitsis ja Makedoonias tegutsev Eesti tarkvaraarendusfirma Uptime teatas, et omandas juulis 51% osaluse Taani ettevõttes West Soft Development A/S.

"Taani on meie radaril olnud juba mõnda aega," ütles Uptime'i tegevjuht Eero Tohver pressiteate vahendusel. "Sisenemine Taani turule ja kasvamine selles on meie jaoks uues piirkonnas väga oluline."

Tohver rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et tegelikult on mitu riiki, kus ettevõte ringi vaatab. Seal otsitakse oma gruppi lisamiseks sobivaid meeskondi.

Kuula intervjuud Eero Tohvriga alates 40:50

Küsimusele, kas ettevõte vaatab teadlikult ringi väga kõrge elatustasemega riikides, vastas Tohver, et kindlasti teeb see turule sisenemise või laienemise lihtsamaks. "Kindlasti ei ole see ainus või kõige põhilisem kriteerium valikute tegemisel. Meile on oluline firma, aga ka see, et turg oleks hoomatav ja mõistetav. Kui minna Ameerikasse või Brasiiliasse, siis arusaamine, mis seal riigis toimub, võtaks päris palju aega," rääkis Uptime'i tegevjuht.

Tohvri sõnul on tarkvaraarendus lokaalne ja kliendilähedane äri ning sellepärast tuleb luua esindusi koha peale. Mingeid projekte on võimalik teha ka mujalt, aga turul päriselt kanna kinnitamiseks peab kohapeal olema tugev oma kontor, märkis ta.

Tulevikku vaadates mõeldakse Uptime'is Tohvri sõnul eelkõige oma kliendiportfelli laiendamise peale. "Eks me muidugi vaatame ringi ka, kuhu veel edasi minna. Meie eesmärk on Euroopa. Suurim piiraja on see, et nendes riikides on raske häid meeskondi leida. Kuid fookus on meil selge ja kui tuleb võimalus, teeme tehingu," lausus ta.

Eelarvetesse juhi sõnul Uptime'is väga ei usuta. "Meie jaoks on kõige olulisem see, et kui me peeglisse vaatame, siis kas kasutasime kõik võimalused ära või lasime lihtsalt liugu," ütles Tohver.

Taanis üheksa inimest

Taani kontor asub Triangle Regionis. Trekantområdet ehk Triangle Region asub Taanis Jüüti poolsaarel ja kaheksal saarel. Ühine tööstuspiirkond hakkas seal tekkima 1960. aastatel, "majanduskolmnurk" sai oma nime kolme linna – Koldingi, Vejle ja Fredericia – majanduskoostööst rohkem kui pool sajandit tagasi. Tohvri hinnangul on Triangle Regioni Taanis väga tähtis piirkond, kus tasub kohal olla.

West Soft Developmentis töötab üheksa inimest. Ettevõtte juht Ronni Madsen avaldas lootust, et koos Uptime'iga saavad nad pakkuda oluliselt laiemat tarkvarateenuste valikut ja ette võtta suuremaid projekte.

West Soft Developmenti tugevus on on spetsiaaltarkvara arendamine vastavalt kliendi ärivajadustele, mis on ka Uptime'i peamine eesmärk, seisis pressiteates. Ettevõtte suuremad kliendid Taanis on näiteks Ramboll, Siemens Wind Power, Kopenhaageni linnavalitsus, Alfix, Dong Energy jt.

Uptime'is on praegu üle 100 inimese, kellest Eestis töötab 60.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2018, 08:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing