Allan Rajavee • 13. september 2018 kell 14:24

Allikas: Wolfi roll on ainult toetav

Blackstone grupi logo New Yorgi börsil  Foto: Brendan McDermid

Võrreldes Lääne-Euroopa ja USA pangandusturuga on Balti riikide pangandussektor alahinnatud ja siin on vähe teenusepakkujaid, mistõttu usuvad Blackstone’i analüütikud, et siit leiab kasumit ja kasvu, avaldas tehingule lähedal seisnud isik Äripäevale.

Anonüümsust palunud allika sõnul näeb Blackstone'i erakapitalifond, et Luminoril on potentsiaali kasvada Baltimaade panganduse lipulaevaks. Kuigi tema sõnul on Blackstone siinse juhtkonnaga rahul, saadab Blackstone enda poolt uuenduste läbi viimist konsulteerima endise Swedbanki juhi Michael Wolfi. „Tema roll saab olema toetav ja juhatuse väline,“ kinnitas allikas.

Allika sõnul soovib Blackstone kiirendada Luminori plaani konkureerida teiste Skandinaavia pankadega nii jae- kui ka äripanganduse segmendis.

Luminor teatas täna strateegilisest partnerlusest konsortsiumiga, mida juhib investeerimisfond Blackstone Group L.P. Tehingu tulemusel omandavad Blackstone’i erakapitali investeerimisfondid Luminoris 60% suuruse osaluse. Luminori senised omanikud Nordea Bank AB ja DNB Bank ASA säilitavad kumbki 20protsendilise osaluse. Blackstone investeerib Luminori 1 miljard eurot, teatas Luminor.

Hetkel kuum