Raadiohommikus: reede ja 14

Erik Sakkov  Foto: Raul Mee
Äripäev • 13. september 2018 kell 14:43

Laupäeval seisab ees üleilmne aktsioon, mille juured on Eestis - maailmakoristuspäev. Mida tegijad ootavad ja loodavad ning kuidas on muutunud viimase kümne aasta sees, mil Teeme Ära on toimunud, eestlaste endi prügistamiskombed, räägib hommikuprogrammis korraldustiimi liige Erik Sakkov.

Täpselt sama kaua ehk aastast 2008 on Eestis tegutsenud ka fresh casual restoranikett Vapiano, mille Eesti, Soome ja Leedu restorane haldav Piano Group plaanib nüüd laienemist nii Tallinnas kui ka teisel pool lahte. Laienemistest, Eestis alustamisest ja sellest, milline on eestimaalase lemmikpasta, räägib Piano Groupi juhatuse esimees Gert Kerde.

Luminori miljarditehingust teeme juttu Äripäeva ajakirjaniku Kristjan Pruuliga.

Saadet veavad Madis Aesma ja Liis Amor.

10.06-10.15 "Müügiminutid". Eksport on tulevik - kas masstoodang või kaval nišitoode? Õigesti tabatud nišš võib olla väga hea äri. Teemal arutavad ettevõtja Jakob Saks ja saatejuht Urmas Kamdron.

11.00-12.00 „Kuum tool“. Täna on saates külas SEB analüütik Peeter Koppel ning karjäärinõustaja ja psühholoog Tiina Saar-Veelmaa. Seekordses saate formaadis ei vasta saatekülalised küsimustele, vaid oponeerivad, täiendavad ja parandavad töö mõtet puudutavaid väiteid - näiteks kas ettevõtte primaarne eesmärk on kasum, õnnelikud töötajad tagavad eduka ettevõtte ning kas töötajate motiveerimiseks on vaja pakkuda ka võimalust omada osa ettevõttest. Saatejuht on Priit Pokk.

13.00-14.00 „Kinnisvaratund“. Saate teemaks on kaubanduskeskustes pinda rentivate ettevõtjate ootused keskusele. Millle järgi keskust valitakse? Millised on rentnike ootused keskustele? Kuidas rajatavad keskused võivad pealinna kaubanduskinnisvaraturgu mõjutada? Nendel teemadel räägivad saates Apollo juht Mauri Kristjan Dorbek ja Telia Tallinna piirkonna müügijuht Rait Videvik. Saatejuht Aivar Hundimägi.

15.00-16.00 „Ettevõtlusraadio“. Selle nädala saates tuleb juttu Tartu Ülikooli avatud innovatsiooni programmist, kus ettevõtjad koostöös teadlastest tudengitega arendavad innovatsiooniprojekte.

Kuidas koostöö ettevõtjate ja tudengite vahel käib, räägivad meile ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Kristel Reim ja Eesti Energia partnersuhete arendusjuht Mihkel Härm. Saatejuhtideks Swen Uusjärv ja Mart Opmann.

Hetkel kuum