Äripäev • 28. oktoober 2018 kell 12:00

Raadiohommikus: finantsteenuste reklaami piirangud ja pensionimaastiku olukord

Andrus Alber.  Foto: Andres Haabu

Esmaspäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuleb juttu sellest, et finantsteenuste turuosalised soovivad finantsteenuste reklaami piirangute leevendamist.

FinanceEstonia esindajate sõnul ei ole alates 2016. aastast Eestis kehtiv finantsteenuste reklaami piirangute regulatsioon enam ajakohane ning tuleks kiiremas korras üle vaadata. Lisaks räägime positiivse krediidiregistri vajalikkusest. FinanceEstonia on seisukohal, et ligipääs inimeste laenuandmetele vähendaks makseraskustesse sattumise riski. Külas on teemasid kommenteerimas FinanceEstonia juhatuse esimees Andrus Alber.

Luminor Pensionsi juhatuse liikme Martin Rajasaluga arutame Eesti pensioni- ja majandusvaldkonna viimase kümnendi arengu üle. Millised on olnud masu õppetunnid ning väljakutsed paljukõneldud võimaliku finantskriisi eel.

EURESi tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonna peaspetsialist Jaanus Valdmaa ja teenustejuht Marta Traks vastavad, mis võimalused on leida Euroopa Liidust tööjõudu ja millised riiklikud tugiteenused on olemas, kuidas teistes ELi riikides on välisvärbamine riiklikult toetatud ning millega peaks ettevõte arvestama välismaalt tööjõu värbamisel.

USA börsil on taas ärev aeg. Mis seis esmaspäeva hommikul on ja millist arengut on oodata, vastab börsitoimetuse ajakirjanik Juhan Lang.

Stuudios on Alyona Stadnik ja Liis Amor.

11.00–12.00 "Äripäev eetris". Möödunud nädala kuumimad teemad võtavad kokku ajakirjanikud Allan Rajavee, Jaanus Vogelberg ja Liina Laks. Kõne all on tulemuste nädal, ettevõtluskultuur ajendatult negatiivsetest näidetest ning samuti jätkuvad mured tööjõunappuse pärast.

12.00–13.00 "Müügiminutid". Argument on seisukoht, millel on selgitus ja tõestus. Kus ja millal siis argumenti müügis kasutada? Kuidas argumente kaardistada? Kas tihedas konkurentsis, müües sarnaseid tooteid, on eristuvad argumendid üldse olemas? Külas on Margo Loor (SpeakSmarti arendusjuht), küsib Urmas Kamdron.

13.00–14.00 "Äritehnoloogia saade". Kuidas ettevõtted saavad asjade interneti ehk mobiilsidevõrguga ühendatud seadmete kasutuselevõtuga oma tegevust efektiivsemaks muuta ning millised on juba toimivad näited selles valdkonnas, räägivad Elisa raadiovõrkude ja taristu valdkonna juht Kristo Kork ning tehnikaülikooli arvutiteaduste instituudi asjade interneti ehk IoT arenduskeskuse juht Mairo Leier. Saatejuht on Indrek Kald.

15.00–16.00 "Lavajutud". Saates, mis on salvestatud IKT aastakonverentsil, selgub, millised on parlamendierakondade IT-alased platvormid, strateegiad ja valimislubadused. Pakume teile kuulamiseks paneeldiskussiooni “Eesti e-riigi tulevik”, osalevad Reformierakonna IT-valdkonna ekspert ja riigikogu liige Arto Aas, Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, Keskerakonna IT- valdkonna ekspert ja riigikogu liige Erki Savisaar, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ja EKRE aseesimees Martin Helme. Vestlust juhib Igor Rõtov.

Kuulake raadiot otse SIIT.

Hetkel kuum