Jaanus Vogelberg • 8. november 2018 kell 8:11

United Motors ostab Peugeot' ja Hyundai edasimüüja

United Motorsi salong.   Foto: Raul_Mee

United Motors AS sõlmis lepingu Peugeot' ja Hyundai esindaja Auto Forte Tallinn OÜ 100% osaluse ostmiseks. Auto Forte Tallinn on Eesti suurim ja vanim Peugeot' edasimüüja, alates 2015. aastast esindab Auto Forte ka Hyundai kaubamärki.

United Motorsi juhatuse liikme Kristo Karilaidi sõnul on United Motors juba mõnda aega otsinud uusi automarke oma portfelli. „Auto Forte on tugev Peugeot' ja Hyundai edasimüüja, kes jagab United Motorsiga samu väärtuseid, pidadest tähtsaks kliendirahulolu ja professionaalset teenindust,“ sõnas Karilaid.

Kokkuleppe kohaselt jätkab Auto Forte senine omanik ja tegevjuht Raido Toonekurg ettevõtte juhtimist vähemalt järgmised kaks aastat. „Usun, et United Motorsi on tugev ja pikaajalise vaatega omanik, kelle soov on Auto Forte äritegevust kasvatada ja arendada. Järgmisel aastal on meie plaan laiendada Auto Forte Hyundai müügisalongi ja investeerida teeninduse sisseseadesse,“ sõnas Toonekurg.

„Oleme Raido juhtimisel Auto Forte Tallinna varasemate tegemistega väga rahul. Samuti, Peugeot' ja United Motorsi nägemus brändi tuleviku puhul kenasti ühtib ja näeme uues koostöös lisavõimalusi Peugeot edu jätkamiseks Eestis,“ kinnitas Peugeot' Baltikumi maaletooja juht Andrus Kuus.

Tehing jõustub pärast konkurentsiameti heakskiitu.

Septembris ilmunud automüüjate konkurentsiraportist selgus, et ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast. Amservi Grupi tegevdirektori Rene Vareku sõnul on konsolideerumist ja üleostmist viimaste aastate jooksul olnud ning ta ennustas, et kindlasti see ka jätkub. Põhjalikumalt saad sellest lugeda siit.

Auto Forte 2017. aasta käive oli 15,6 miljonit eurot, ettevõttes töötab 32 inimest.

United Motorsi käive oli 2017. aastal 30,7 miljonit eurot, ettevõttes töötab 45 inimest. Ettevõtte põhiomanik on Šveitsis asuv valdusettevõte Belmot AG, lisaks kuuluvad omanikeringi Kristo Karilaid ja Jaanus Nieländer.

Hetkel kuum