Äripäev • 18 märts 2019

Eesti automüük languses, Leedus kahekordistus

Genfi autonäitusel näitas oma tootdangut 180 ettevõtet, kes tulid välja rohkem kui saja uudismudeliga.  Foto: LAURENT GILLIERON, EPA

Uute sõiduautode müük langes Euroopa Liidu riikides ka veebruaris hoolimata sellest, et suuremates riikides pööras automüük tõusule.

Balti riigid said automüügis väga erineva tulemuse. Äärmiselt kiires tempos suurenes uute sõiduautode müük Leedus, kus see veebruaris kasvas koguni 94,5%. Lätis kerkis müük 3,9% ja Eestis langes 8%.

Euroopa Liidus müüdi veebruaris veidi enam kui 1,1 miljonit uut sõiduautot, mida 1% vähem möödunud aasta veebruariga võrreldes. Kokku on tänavu kahe kuuga müüdud 2,3 miljonit uut sõiduautot ehk 2,9% vähem võrreldes eelmise aasta esimeste kuudega.

Võrreldes jaanuariga pööras uute sõiduautode müük tõusule mitmes suures riigis, nagu näiteks Saksamaal (2,7%), Prantsusmaal (2,1%) ja üle mitme kuu ka Suurbritannias (1,4%). Samas aga jätkus langus Itaalias (2,4%) ja Hispaanias (8,8%).

Suured automüüjad Volkswagen, PSA (Peugeot, Opel, Citroen), renault ja FCA (Fiat, Jeep, Lancia/Chrysler. Suurema kasvu tegid Volvo ja Mitsubishi – 14 protsenti.

Hetkel kuum