Äripäev • 12 aprill 2019

Pakkumisele tuleb terve hulk raadiolube

Äripäeva raadio alustas tegevust poolteist aastat tagasi, pildil IME sarja saade Siim Kallase ja Jaan Pillesaarega, saatejuht on Igor Rõtov.  Foto: Andres Haabu

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet panevad konkursile hulga raadiolube, neist üks rahvusvahelise raadioteenuse osutamiseks.

Kokku antakse välja 14 üleriigilise raadioteenuse-, 13 regionaalse raadioteenuse- ja üks rahvusvahelise raadioteenuse osutamise tegevusluba.

Taotlused tuleb esitada hiljemalt 6. mail.

Konkurss annab võimaluse taotleda uut luba oma tegevuse jätkamiseks tänastele raadiotegijatele ning avab ukse ka uutele tulijatele. Mitmed uute lubade alusel tegutsema hakkavad raadioprogrammid võivad loota suuremale levikule, sest konkursile lisandub uut sagedusressurssi, mis lubab viia raadioprogramme laiema hulga kuulajateni. Kõik uued tegevusload hakkavad kehtima selle aasta novembris ja load kehtivad kuni viis aastat.

Kultuuriminister on kehtestanud kõigile tegevuslubadele kõrvaltingimusi, mida tuleb raadioprogrammis järgida. Nende hulka kuuluvad näiteks sõnasaadete osakaal programmis, sõnasaadete keele nõue, programmi levipiirkond ja peamine sihtrühm ning Eesti autorite loodud muusikateoste osakaal.

Äripäeva Raadio, mis alustas tegevust 4. septembril 2017, on praegu kuuldav vaid Harjumaal ja Tallinnas. Uute raadiolubade konkursil taotleb Äripäeva raadio ka üle-eestilist levikut, kinnitas raadio juht Birjo Must.

Konkursi tulemused selguvad hiljemalt kolme kuu jooksul pärast taotluste esitamise tähtaega.

Hetkel kuum