Äripäev • 2. aprill 2020 kell 8:20
Uudised
Ainult tellijale

Tööjõukulude kokkuhoidmiseks jagub võimalusi

Kuigi valitsuse toetusmeetmed jäävad ettevõtjate jaosk segaseks, saab tööjõukulude kokkuhoidmiseks ise samme astuda.  Foto: Liis Treimann

Valitsuse poolt koroonakriisi leevendamiseks väljatöötatud abimeetmed tekitavad ettevõtjas pigem segadust, kuid tegelikult on tööjõukulude kokkuhoidmiseks veel mitu võimalust, selgus Äripäeva raadio saatest „Kasvukursil“.

Paljud tööandjad seisavad praegu tulude vähenemise tõttu raskete otsuste ees, mis hõlmavad endas nii koondamisi kui palgakärped. Kuigi valitsus on välja tulnud abistavate meetmetega, tekitab nende rakendamine praegu ettevõtjates pigem segadust. Näiteks tekitab küsimusi töötukassa palgahüvitamist puudutavasse meetmesse kvalifitseerumine. Üheks kriteeriumiks on siin käibe langemine 30 protsendi võrra. „Samas pole aru saada, kas mõeldud on kassa- või realisatsioonipõhist käivet,“ nentis Grant Thornton Balticu õigusnõustaja Kristel Tiits.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum