2. aprill 2019 kell 15:00

Teenus, millest võidavad kõik

Maksuameti loodava teenuse Peegeldus eesmärk on anda ettevõtjatele vahend, millega saavad nad ise, ilma ameti sekkumiseta, hoida oma maksuasjad korras, kirjutab ameti maksuauditi osakonna juhataja asetäitja Eilike Pruul vastuseks Äripäeva peadirektori asetäitja Toomas Truuverki kriitikale.

Eilike Pruul   Foto: Raigo Pajula

Ettevõtja saab teenuse abil kiire ülevaate oma maksuasjadest ning kui esineb mõni puudus, on seda võimalik aegsasti kõrvaldada. Lisaks pakume ettevõtjatele võimalust oma andmeid jagada tehingupartneritega, et mõlemad osapooled saaksid suurema kindluse tehingusse minnes.

Ajend teenuse arendamiseks ongi tulnud ettevõtjatelt endilt, kes on olnud rahulolematud sellega, et maksu- ja tolliamet nõuab oma tehingupartneri tundmist, et kõikvõimalike maksuriske maandada, kuid mugavat moodust selle tegemiseks ei ole.

Eesti turul tegutsevad mitmed teenusepakkujad, kes juba väga oskuslikult koondavad avalikud andmed ühte kohta ja pakuvad kasutajale mugavat teenust. Meie teenus ei dubleeri neid, sest andmed, mida meie ettevõtjale tagasi peegeldame, on maksusaladus. Teeme ka tööd selleks, et järjest rohkem andmeid oleksid avalikult kättesaadavad. Juba täna leiab meie kodulehel infot maksuvõlgade, ettevõtjate poolt tasutud maksude ja deklareeritud töötajate arvu kohta, mida erasektor hästi kasutusele on võtnud.

Tõhus lahendus

Enne projektiga alustamist oleme põhjalikult kaalunud, kas sellise teenuse järgi oleks üldse nõudlust. Oleme seetõttu esialgse prototüübi abil kaasanud hulgaliselt sihtrühmi alates finantsjuhtidest kuni ettevõtte osanikeni, kes on andud meile väärtuslikku tagasisidet arendamaks teenust, mida neil päriselt vaja läheks. Lisaks on projekti oma sisendi andnud raamatupidajate kogu liikmed, audiitorkogu liikmed ning kaubandus-tööstuskoda. Jätkame ettevõtjate kaasamist erinevates kooslustes teenuse esitlemise kaudu ning kaasame ka teenuse testimisel.

Teenus tagab, et ettevõtja saab ligipääsu maksu- ja tolliameti hinnangule, mis on seotud ettevõtja maksukäitumisega. Selle info abil saab ettevõte ise võimalikud riskid kõrvaldada. Kokkuvõttes on see efektiivsem lahendus nii ettevõtjale, ametile kui riigile tervikuna.

Hetkel kuum