Soolise palgalõhe vähendamiseks ning SKP kasvatamiseks tuleb vähendada naiste õlule langeva tasustamata töö koormust, kirjutab Mari Eek arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tasustamata töö on Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD definitsiooni kohaselt aeg, mis kulub rutiinsete majapidamistööde tegemiseks, majapidamistarvete ostmiseks, lastehoiuks, vanurite ja teiste abivajajate hooldamiseks ning muudeks majapidamise ülalpidamisega seotud tasustamata tegevusteks. Peetakse enesestmõistetavaks, et kodused toimetused on eelkõige naiste pärusmaa – umbkaudu kolmveerand kogu maailma tasustamata tööst on naiste kanda. Olukorda sobib ilmestama vaesuse kaotamisele pühendunud rahvusvahelise vabaühenduse Oxfam arvutus, et kui naised teeniksid miinimumpalka igapäevase tasustamata töö (s.h kodu ja laste eest hoolitsemise) eest, siis 2019. aastal oleksid maailma naised teeninud kokku üle 10 triljoni dollari.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teeme endast kõik, et meie iseseisvus jubedast sõjast Ukrainas võidaks, ning kasutame oma hirmu ja ahastust selleks, et luua Eestile paremat tulevikku, kirjutab investor Jaak Roosaare arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
2025. aasta kevad jääb börsiosalistele meelde järsu hüppega volatiilsuses. Kuid mitte kõik finantsinstrumendid ei kannatanud selle „palaviku“ all. Poliitilised uudised, tariifisõjad ja ebakindlus raputasid paljude börsiosaliste närve, ent olukord püsis stabiilne optsioonide, eriti nullpäevase kehtivusajaga (0DTE) segmendis, mille puhul ennustati probleeme, mis võiksid võrrelda 2008. aasta ülemaailmse kriisiga.