Aivar Hundimägi • 13. juuni 2013 kell 11:42

Ansip pani asjad paika

Sidudes uute valimiste korraldamise enda lahkumisega erakonna esimehe kohalt võttis Reformierakonna juht Andrus Ansip päevakorrast maha teema, kas korraldada uued juhatuse esimehe valimised või mitte, nendib ÄP asepeatoimetaja Aivar Hundimägi.

Ansipi põhjendus on otsitud. Ta ütles, et kuna ta lubas rohkem mitte Reformierakonna juhiks kandideerida, siis ta peab sõna pidama. Ehk kui nüüd otsustatakse valimised uuesti korraldada, siis tähendab see, et ka tema ei saa uuesti valimistel osaleda.

Tegelikult ei heidaks uute valimiste korraldamisel keegi Ansipile ette sõnamurdlikku käitumist, sest uute valimiste põhjuseks on praeguse juhatuse ja esimehe valimisel ilmnenud valskus. Seega ei tundu Ansipi põhjendus veenev ja siiras. Tema tänase avalduse eesmärgiks oli lõpetada Reformierakonnas arutelu uute valimiste korraldamise teemal.

See on kummaline, kuidas osa Reformierakonna liikmeid kardab uute juhatuse liikmete valimiste korraldamist. Võib-olla on põhjus selles, et uute ja ausalt korraldatud valimistega saaks Reformierakond endale praegusest märgatavalt teistsuguse koosseisuga juhatuse.

Hetkel kuum