Raido Neemre • 27. oktoober 2014 kell 17:50

Vinüülplaadid tulevad tagasi

Foto: Bloomberg

Ligi 30 aastat tagasi kadunud helikandjad nagu vinüülplaadid ja kassetid on tegemas oma tagasitulekut, vahendab CNBC.

Prognooside kohaselt müüakse tuleval aastal Suurbritannias üle miljoni vinüülplaadi – seda esmakordselt alates 1996. aastast, selgub Billboardi hiljutisest raportist.

Suurbritannia kirglikud muusikahuvilised ei ole ainsad, kes on sellisest nostalgiakaubast huvitatud. Eelmisel aastal kasvas USA-s vinüülplaatide müük 32% ning globaalselt tõi füüsiliste salvestiste (CD-d, vinüülplaadid ja kassetid) müük sisse 51,1% muusikatööstuse kasumist, selgub IFPI ja Nielson Soundscani raportitest.

Kuigi kassettide müük ei varasta CD-de ja mp3 allalaadimiste populaarsust, on huvi kassettide vastu alates 2013. aastast üha suurenenud.

Eelmisel aastal sai kassett 50 aastaseks ning 7.septembril 2013. aastal tähistati üle maailma kasseti säilitamise päeva; sellel aastal anti välja ka 50 kassetile salvestatud albumit.

2012. aastal suutis Suurbritannia muusikafirma HMV majandusseisakust taastuda, kuna hakkas klientidele pakkuma üha enam vinüülplaate.

Suurbritannia fonograafia tööstuse (BPI) avalike suhete juht Lynne McDowell märkis, et hiljutise BPI uurimuse kohaselt oli suurim taoliste muusikasalvestiste tarbijagrupp inimesed vanuses 35-44.

Tema sõnul on vinüülplaatide müüki kasvatanud eelkõige salvestise kuulamise naudingut pakkuv protsess, heli kvaliteet ja kaanekunst.

Hetkel kuum