Juhan Lang • 7. november 2014
Jaga lugu:

Päev börsil: Aasia turud liikusid eri suunas

Kukkunud rauamaagi hinnad on rautootjate aktsiaid küll tublisti räsinud, kuid  Fortescue Metals leidis eile taas tee tõusule.
Kukkunud rauamaagi hinnad on rautootjate aktsiaid küll tublisti räsinud, kuid Fortescue Metals leidis eile taas tee tõusule.  Foto: Bloomberg

Kui positiivsed tööturu andmed kergitasid eile USA börse uute rekorditeni ja Euroopas kerkisid turud veidi keskpanga lõdvema rahapoliitika lootuses, siis Aasias oli pilt oluliselt kirevam.

Jaapani Nikkei aktsiaindeks kerkis USA dollari suhtes seitsme aasta põhja vajunud jeeni toel 0,52% ja investorid kasseerisid uue keskpanga stiimuli ootuses kogu nädala rallinud turult kasumeid. Kõige suurema kasvu tegid eile nõrgast jeenis kasu lõikavad eksportijad. Tehnoloogiafirmad Panasonic ja Sony tõusid vastavalt 2,7 ja 1,2%.

Hiina Shanghai Composite indeks vajus 0,32%, olles päev varem käinud kõrgeimal tasemel alates 2013. aasta veebruarist. Turgu aitas upitada uudis sellest, et riigi keskpank pumpas finantssüsteemi 125,91 miljardi dollari väärtuses kolmekuulisi laene.

Hongkongis oli pilt küllaltki volatiilne, mil hakatuseks 0,8% kukkunud Hang Sengi indeks kerkis taas plussi ja lõpetas päeva siiski 0,42% madalamal.

Samal ajal kerkis Austraalia peamine aktsiaindeks S&P/ASX 200 kaevandusfirmade toel 0,8%. Hoolimata enam kui viie aasta madalaimale tasemele kukkunud rauamaagi hinnast, rallisid just suured metallitootjad eesotsas Atlas Ironi (4,4%), BC Ironi (5,4%) ja Fortescue Metaliga (4%).

IG turustrateeg Chris Weston märkis pangateates, et kuna rauamaagi futuuride liikumises muutusi pole, saab fenomenist järeldada seda, et ettevõtted on juba liialt ülemüüdud ja mõned investorid katavad oma lühikesi positsioone.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt