Raido Neemre • 16. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Bitcoin: mida toob aasta 2015?

Bitcoin  Foto: Bloomberg

Bitcoinile on viimased kaks aastat olnud hullumeelsed. Hindu juhtisid spekulatsioonid, investeeringud ja valitsuste regulatsioonid. Ka 2015. aastal ei tasuks midagi vähemat oodata, vahendab CNBC.

“Kuigi virtuaalraha väärtuse muutumine on 2014. aastal pisut aeglustunud, jätkub volatiilsus suure tõenäosusega ka järgmisel aastal,” sõnas KapronAsia tegevjuht Zennon Kapron.

“Bitcoin on suuresti binaarne vahend, mis on kas üliedukas või midagi sellist, mida kasutavad vaid entusiastid. Loomaks uusi ja kaalukaid majandusmudeleid, on Bitcoini investeeritud ülisuur hulk era- ja riskikapitali raha. Ainus, mis maksuvahendi volatiilsust leevendab on suurenenud aktepteerimine ja kasutus,” sõnas ta.

2013. aasta detsembrist kuni virtuaalraha tipphetkeni, mil virtuaalraha väärtuseks oli 1147 dollarit, tegi hind üle 8000% kasvu. 2014. aastal oli virtuaalraha langus sama kiire; mured valitsuste karmistunud regulatsioonide ja turumulli üle kahandasid Bitcoini väärtust kõigest mõne kuuga. 

Praegusel hetkel on virtuaalraha väärtuseks 337 dollarit. 

Kolm faktorit, mis võiksid Bitcoini väärtust 2015. aastal tõsta: parem kasutusmudel, suurem hulk virtuaalraha kasutavaid firmasid ning suurenenud rahaülekannete kasutus. 

 

 “Bitcoin on tehnoloogia, mis peab veel oma koha leidma,” sõnas Kapron. “iPhone vallutas turu, andes tarbijatele ja ettevõtetele midagi, mida nad ei teadnud, et nad võiksid vajada. Bitcoin ei ole leidnud veel omale seda miskit, mis suudaks sama, kuid paljud inimesed töötavad praegu selle kallal. 2015. aastal vajame me Bitcoini kasutusmudelit, mis oleks parem kui täna ja eile. Meil on veel pikk tee minna,” lisas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt