Raido Neemre • 4. mai 2015 kell 17:10

Icahn: Apple on sajandi haruldus

Investor Carl Icahn  Foto: Reuters

Investor Carl Icahn sõnas, et Apple on oma edukusega ülimalt haruldane firma, lisades, et ta soovitab ettevõttel jätkuvalt investoritele rohkem raha tagastada, vahendab CNBC.

Icahn märkis, et ta ei ole müünud ühtegi Apple'i aktsiat ning seda hoolimata sellest, et tema 2013. aastal ostetud aktsiate hind on peaaegu kahekordistunud.

„Iga 50 aasta tagant luuakse selline ettevõte nagu Apple. Kui nende aktsiad peaksid ka kukkuma, siis ostan ma neid juurde ega muretse,“ sõnas ta.

Peale Icahni avalikku survet teatas Apple eelmisel nädalal, et nad kasvatavad investoritele tagastava kapitali mahtu 200 miljardi dollari võrra hiljemalt 2017. aasta märtsiks.

Ichani esmase osaluse väärtuseks Apple'is hinnati 2013. aasta augustis miljard dollarit, kuid 2014. aasta alguseks oli osalus kasvanud 3 miljardi dollarini.

Veebruaris märkis ta, et tema omandis on ligi 53 miljonit aktsiat, mille väärtus oli selleks ajaks tõusnud 6,5 miljardi dollarini.

Reedel, börsi sulgudes, tõusis Apple'i aktsia 3% 128,95 dollarini; aktsia kõigi aegade kõrgeim väärtus on olnud 134,54 dollarit.

Hetkel kuum