Juhan Lang • 29. juuli 2015 kell 12:38

Kuld pole enam moes

Kullakangid  Foto: EPA

Vähe sellest, et kulla hind on langustrendis, on paljude jaoks kollane metall kaotanud ka oma karisma, kirjutab Bloomberg.

Uudistekanali küsitletud investorite ja kauplejate hinnangul kukub kulla unts veel enne jaanuari praeguselt 1095,30 dollarilt 984 dollarile. See teeks kukkumiseks üle 10% ja oleks madalaim tase alates 2009. aastast.

Londonis asuva Societe Generale'i analüütik Robin Bhar leidis, et tõenäoliselt ei varise kulla hind küll kokku, ent võib juba üsna pea madalamale langeda. „Kuld on moest ära nagu alt laienevad püksid: keegi ei taha seda,“ resümeeris ta.

Kulla hind on püsinud valdavalt langustrendis terve viimase aasta ja juulis tegi väärismetall kahe aasta suurima ühekuise kukkumise.

Bloombergi hinnangul on kulla hinda alla vedanud muu hulgas dollari tugevnemine, spekulatsioonid, et USA Föderaalreserv tõstab veel tänavu intressimäärasid ja et samal ajal on Hiina kullanõudlus jäänud analüütikute ootustele alla.

Samas leidub varahaldurite seas neidki, kelle hinnangul võiks investorid riskide maandamiseks portfellist siiski osa kindlasti ka kullas hoida.

Hetkel kuum