Mait Kraun • 4. august 2015 kell 16:00

Hiina keelas kauplejatel langusele panustamise

Shanghai börs  Foto: EPA

Hiina maaklerfirmad on lõpetanud lühikeste ehk langustele panustavate positsioonide pakkumise, sest ametnikud karmistasid aktsiaturu toetamiseks kauplemisreegleid, vahendab CNN Money.

Lühikeste positsioonide omajad laenavad aktsiaid ja seejärel müüvad neid, panustades sellele, et aktsiad saab hiljem osta tagasi odavama hinnaga. Vaheltraha saadakse aga endale. Hiinas saab aktsiaid nii-öelda lühikeseks müüa ainult eriloaga maaklerite juures.

Riigi suurim maakler Citic Securities ütles, et lühikeseks müümine on peatatud. Seda on vaja, et süsteem saaks „kohanduda“ uute regulatsioonidega, mis ei lase investoritel lühikeste positsioonide ostmiseks võetud laenu samal päeval tagasi maksta. Varem sai laene tagasi maksta ka samal päeval.

Ametnikud loodavad, et antud meede paneb investorid mõtlema, kas ikka tasub languse peale panustada.

Lühikeste positsioonide müügi lõpetasid ka teised maaklerid nagu Huatai Securities, Guosen Securities, Great Wall Securities ja Qilu Securities. „Lühikeste positsioonidega kauplemise avamisest teatatakse jooksvalt,“ ütlesid nad.

Tundub, et turud võtsid uudist positiivselt: Shanghai Composite indeks kallines täna 3,7 protsenti ja Shenzhen Composite lisas 5 protsenti.

Hetkel kuum