Mait Kraun • 5. august 2015 kell 10:46

Apple'i kukkumine võib kaasa tõmmata kogu turu

Apple  Foto: epa

USA aktsiaturud on kukkunud viimasest 11 päevast kaheksal. Peamiselt on selles süüdistatud toorainete hinnalangust. Nüüd on juurde tulnud veel üks hiiglane: Apple.

„Kui Apple ei leia kohe-kohe omale tugipunkti, siis võib kukkumine kujuneda palju sügavamaks,“ kirjutas Andrew Nyquist veebilehel See it markets.

Apple võib tekitada USA turgudel tublisti peavalu. Indeksites on ettevõte kõige suurema kaaluga, mis tähendab, et Apple'i langus võib pidurit panna tervele turule. Näiteks S&P 500 indeksist moodustab Apple 4 protsenti ja volatiilsemast Nasdaqist 14 protsenti.

Mis praegu Apple’i aktsiaga toimub? Esiteks jõudis aktsia eile korrektsiooni, mis tähendab, et tipust on ettevõte kukkunud juba üle 10 protsendi. Teiseks kukkus hind läbi väga tähtsast tehnilisest toetustpunktist – 200 päeva libisevast keskmisest (viimase 200 päeva keskmisest hinnast). Graafikutega tegelevad analüütikud peavad seda niiöelda trendimuutmistasemeks. See tähendab, et kui aktsia kukub tasemest läbi, on trend alla ja vastupidi.

Nyquist pakkus välja, et Apple võiks järgmisena kukkuda 109-115 dollari juurde – see on piirkond, kust ettevõte murdis pärast suurepäraste tulemuste teatamist välja. Esmaspäeval sulgus aktsia 118,44 dollaril.  

„Aktsia edasine langemine tähendab, et tõenäoliselt jõuab Apple tagasi jaanuarikuu tasemeteni. Kui hind jääb aga 115-118 dollari vahele pidama, siis võib see mingi aja möödudes uuesti tõusma hakata,“ ütles Nyquist.

Hetkel kuum