Juhan Lang • 15 oktoober 2015

EMT ja Elioni suuromaniku läbipaistvus kahtluse all

TeliaSonera   Foto: EPA

EMT ja Elioni emafirma TeliaSonera aktsia on täna Stockholmi börsil teinud kolme aasta suurima kukkumise, sest tuntud lühikeseks müüja Carson Blocki asutatud analüüsifirma Muddy Waters avaldas raporti, milles seadis kahtluse alla mobiilsideoperaatori läbipaistvuse Euraasia ärides.

TeliaSonera aktsia on pärastlõuna seisuga langenud 4,27%, 41,50 Rootsi kroonile. Muddy Watersi teatel riskib Rootsi ja Soome juhtiv mobiilsideoperaator Euraasias tehtud küsitavate maksete tõttu kopsakate trahvidega. See omakorda võib löögi alla seada dividendid.

Block rääkis täna Bloomberg TV-le antud intervjuus, et võimalikud mahakandmised võivad ulatuda 20 miljardi Rootsi kroonini ehk ligi 2,5 miljardi dollarini. „Meil on nimekiri maksetest, mis on tehtud paljudes riikides ega oma paljuski ärilist mõtet,“ ütles ta. „Makseid on kokku ligi 2 miljardi eest. Meie hinnangul on suur võimalus, et tegemist on korruptiivsete maksetega.“

TeliaSonera kõneisik Peter Borsos ütles uudistekanalile, et ettevõte püüab alati kõigis küsimustes olla nii avatud ja läbipaistev kui võimalik.

Septembri keskel teatas TeliaSonera, et lahkub Euraasia turult, sealhulgas endistest Nõukogude Liidu Kesk-Aasia liiduvabariikidest, mis on andnud viiendiku kontserni käibest.

TeliaSonera turuväärtus on ligi 22 miljardit dollarit ja ettevõtte suurim osanik on Rootsi valitsus.

Muddy Watersi avalikku ingliskeelset pöördumist TeliaSonera juhtkonnale saab täismahus lugeda siit ja TeliaSonera vastust sellele siit.

Hetkel kuum