Juhan Lang • 20 aprill 2016

Telia tulemused lõid ootusi

Telia tegevjuht Johan Dennelind enne ettevõtte nimevahetust.  Foto: EPA

Eestiski tegutseva Rootsi mobiilsideoperaatori Telia esimese kvartali tulemused ületasid analüütikute ootusi, kuna investeeringud kiiremasse internetti aitasid kasvatada nõudlust koduturul.

Kui välja jätta ühekordsed tulud ning ettevõtte Euraasia üksus, kasvas börsifirma kulumieelne kasum (EBITDA) 10% võrra, 6,22 miljardile Rootsi kroonile (674,7 miljonit eurot). Analüütikud ootasid 6,01 miljardi krooni suurust kulumieelset kasumit.

Ettevõtte tegevjuhi Johan Dennelindi sõnul on ta keskendunud uue kasvu otsimisele Skandinaavia ja Balti regioonidest, ehitades välja fiiberoptilist võrku kodudesse ja laiendades 4G leviala.

Telia aktsia hind on tänavu langenud 6% võrra, mis teeb ettevõtte turuväärtuseks 172 miljardit krooni. Tänastele tulemustele reageeris aktsia üle 2% tõusuga, kerkides 40,5 kroonile.

Läinud aasta sügisel avaldas tuntud lühikeseks müüja Carson Blocki asutatud analüüsifirma Muddy Waters raporti, milles seadis kahtluse alla mobiilsideoperaatori läbipaistvuse Euraasia ärides.

Bloombergi andmetel on ettevõte jätkuvalt uurimise all nii kodumaal, Hollandis kui USAs ning püüab end distantseerida altkäemaksusüüdistustest, mis puudutavad litsentside ostmist Usbekistanis 2007. aastal. Samuti otsib ettevõte ostjaid oma äridele endise Nõukogude Liidu Kesk-Aasia liiduvabariikides.

Hetkel kuum