Kadi Neemre • 15. oktoober 2015 kell 17:29

Ettevõtted kärbivad kasumiprognoose

Foto: EPA

Wal-Mart’i aktsiate eilne langus muutis turud närviliseks ning investorid püüdsid sellest teha laiemaid järeldusi USA tarbijate kohta.

Jaemüügihiid kärpis eile oma selle aasta kasumiprognoosi, mis põhjustas ettevõtte aktsiate viimase 25 aasta protsentuaalselt suurima kukkumise, vahendab CNBC.

Kuid Wal-Mart ei ole ainus suur USA ettevõte, mis seisab silmitsi kehvade väljavaadetega.

Kvartalitulemuste avalikustamise hooaeg on värskelt alanud ning juba mitmed ettevõtted on avaldanud negatiivsed prognoosid ning kärpinud oma kasumiootusi; see omakorda aga tõstatab küsimusi majanduse taastumise kiiruse kohta.

USA suurim pank JPMorgan tegi otsad lahti pankade kasumiraportite osas, kui ettevõte teatas alandatud kasumiprognoosidest seoses madalseisuga kauplemis- ja eluasemelaenude üksuses; kauplemissektori kasumid on aastaga võrreldes teinud 15% languse.

Panga finantsjuht Marianne Lake märkis, et kui turud jäävad praegusele tasemele, on ka neljanda kvartali kasumid madalamad.

Netflix teatas eile peale börsi sulgumist, et ettevõtte USA klientide hulk tegi oodatust väiksema kasvu.

Populaarne videoteenuse osutaja prognoosis kolmanda kvartali tarbijate hulga kasvuks USA-s 1,15 miljonit, kuid tegelik kasv oli kõigest 880 000 uut kasutajat.

Netflix süüdistas pettumust valmistavates numbrites kiibiga deebet-ja krediitkarte, kuid analüütikuid see ei veennud.

Septembri lõpus alandas Catepillar oma 2015. aasta kasumiprognoose ning teatas 10 000 töökoha koondamisest aastaks 2018. Maailma suurim ehitus- ja kaevanamistehnika tootja viitas tööstusaktiivsuse langusele Hiinas.

Ettevõte prognoosib, et nende kasum kukub käesoleval sügisel 48 miljardile dollarile, mis jääb alla analüütikute prognoositud 48,82 miljardile dollarile.

Yum Brands süüdistas oma kolmanda kvartali kehvades majandustulemustes Hiina majanduse nõrkust. KFC emafirma teatas, et Hiina kasum tegi vaid 2% kasvu; Consensus Metrix prognoosis kasumiks aga 9,6%.

 

 

Hetkel kuum