Kadi Neemre • 16. detsember 2015 kell 17:38

Cooperman: turg on intressimäärade tõusuks valmis

Foto: Reuters

“Föderaalreserv on kriisiaegset poliitikat juba liika kaua käigus hoidnud ning aktsiaturud suudavad intressimäärade normaliseerumisega toime tulla,” usub riskifondi juht Leon Cooperman.

“Mingit kriisi pole, on aeg poliitika normaliseerumiseks. Ma usun, et negatiivne oleks see, kui Föderaalreserv ei tõstaks täna intressimäärasid,” sõnas ta.

Omega Advisors tegevjuht kommenteeris olukorda vahetult enne Föderaalreservi tänaõhtust otsust, mis määrab selle, kas intressimäärasid tõstetakse või mitte, vahendab CNBC. 

Keskpanga poliitikakomiteelt oodatakse üldiste prognooside kohaselt intressimäärade tõstmist esimest korda ligi 10 aasta jooksul.

Cooperman usub, et turud on intressimäärade tõusuks valmis. Aktsiate saatus järgmisel aastal oleneb pigem sellest, milline saab olema USA majanduse olukord kui Föderaalreservi poliitikast.

“Kui me suudame vältida majandusseisakut, siis ma usun, et keskmisel aktsial läheb paremini ning nad joonduvad pigem juhtivaktsiate järgi,” sõnas Cooperman.

Ta märkis ka, et keskpanga poliitika on karistanud säästjaid, kes saaksid intressimäärade tõusust vaid kasu.

Cooperman tõdes, et aasta on olnud raske. Turg on olnud “kahestunud” ehk eelistanud kõrgelennulisi tehnoloogiafirmasid ning raputanud mitmekülgsemaid aktsiaportfelle.

USA toornafta hinnad, mis on sellel aastal teinud lausa 40% languse on samuti turge hirmutanud.

Madalad naftahinnad peaksid olema tarbijate jaoks positiivsed, kuid tema sõnul hakkavad nafta hinnad järgmisel aastal tõenäoliselt kasvama.

 

Hetkel kuum