Äripäev • 17. detsember 2015 kell 5:50

Olympic omandas Leedu spordiennustaja

Olympic Entertainment Group  Foto: Raul Mee

Pärast Leedu konkurentsiametilt heakskiidu saamist lõpetas Olympic Entertainment Group tehingu, millega omandati sajaprotsendiliselt Leedu spordiennustusoperaator UAB Orakulas.

Tehinguga suurendas OEG turuosa Leedu hasartmängusektoris ja on valmis jõulisemaks sisenemiseeks spordiennustus- ja kaughasartmänguturule. Tehingu jõustumise tulemusena lisandus OEG-le Leedus kokku 35 panustamispunkti.

Orakulasele kuulub Leedus 35 panustamispunkti: 12 Vilniuses ja 23 väljaspool pealinna. Omandatud ettevõtte käive oli möödunud aastal veidi alla 4 miljoni euro ning tööd anti 155 inimesele. UAB Orakulas osakapitali nimiväärtus on 1 158 023,52 eurot. Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avaldata.

Olympic Casinol oli Leedus seni 18 kasiinot 556 mänguautomaadi ja 64 mängulauaga. 2014. aastal olid OEG Leedu tütarettevõtete äritulud üle 22 miljoni euro ning tööd anti enam kui 700 inimesele.

Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga (NASDAQ OMX Tallinna börsi reglemendi tähenduses) ning ei oma otsest mõju OEG kontserni majandustegevusele. OEG juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Hetkel kuum