Kadi Neemre • 28. detsember 2015 kell 19:11

Cashin: nafta tirib turge alla

Foto: EPA

“USA aktsiaturgudele avaldab taaskord mõju naftahindade langus,” märkis UBS üks juhtidest Art Cashin.“Kui WTI hind peaks kukkuma alla 37 dollarit, avaldab see turgudele veelgi suuremat survet,” sõnas ta.

Täna tegid USA toornafta hinnad enam kui 3% languse, barreli hind oli 36,90 dollari ringis. Peale eelmise nädala kolmapäeval ja neljapäeval olnud tõusu, sulgusid WTI futuurid teravas languses.

Brenti ja WTI hinnad on võrreldes eelmise aastaga teinud vastavalt 45% ja 39% languse.

“Vaadates 2016. aasta esimest poolt, siis suure tõenäosusega valitseb jätkuvalt ületootmine; aasta teises pooles peaks aga asjad taas laabuma hakkama ning ületootmine vähenema ning turg tasakaalustuma,” usub Glenmede Trusti investeerimisjuht Jason Pride.

Pride märkis ka, et lähitulevikus peaks keskkond investoritele soodne olema.

“See keskkond soodustab investorite jätkuvat osalust majanduskasvu edendamisel, kuid samas peame arvestama sellega, et Föderaalreserv alustab marginaalide alandamist.

Washington Crossing Advisorsi analüütik Chad Morganlander aga soovitab investoritel olla ettevaatlik.

“Meie soovitus 2016. aasta portfoolio osas on olla pragmaatilisem ja tasakaalukam. Me tõstame kvaliteeti ning otsime ettevõtteid, mis on vähem volatiised,” sõnas ta.

Föderaalreserv tõstis 16 detsembril esmakordselt ligi 10 aasta jooksul intressimäärasid.

Täna olid aktsiad languses, Dow Jones tegi hetkeks ligi 100 punktise languse; Goldman Sachs and Chevron olid indeksi suurimad kukkujad.

 

Hetkel kuum