Märtsis ei pruugi intressimäärade tõusu tulla

14. jaanuar 2016, 20:52
Föderaalreservi Marriner S. Eccles nimeline peahoone.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160114/BORS/160119801/AR/0/AR-160119801.jpg

Tõenäosus, et Föderaalreserv märtsis intressimäärasid tõstab, väheneb kiiresti, vahendab CNBC.

St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard ütles neljapäeval peetud kõnes, nafta hinnalangus võib mõjutada USA Keskpanga intressimäärade otsuseid. Nafta hind on ainuüksi jaanuaris kukkunud 18 protsenti. Kaasa on tulnud ka aktsiaturg, mis on tekitanud muresid, et USA majandus hakkab aeglustuma. Tänavu on S&P 500 indeks langenud ligi 8 protsenti.

Vahetult enne seda, kui Bullard oma kõne pidas, hindasid CME kauplejad märtsis intressimäärade tõstmise tõenäosuseks 45 protsenti. Detsembris tõstis Föderaalreserv intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra. Rahapoliitikud andsid vihje, et intresse tõstetakse sellel aastal kokku neli korda.

Viimased arengud on selle aga küsimärgi alla seadnud. Pärast Bullardi kõnet langes intresside tõstmise tõenäosus 38 protsendini.

Kolmapäeval ütles Bostoni Föderaalreservi president Eric Rosengren, et USA ja maailma majanduse kasv võib järsult aeglustuda, mis sunniks Föderaalreservi intressimäärade tõstmisel olema oodatust tagasihoidlikum.

Hiina aktsiaturgude langus, nafta kukkumine ja teised faktorid „suurendavad muret, et globaalne majanduskasv on tunduvalt aeglustunud,“ ütles Rosengren. Lisaks sellele viitavad USA majanduskasvu prognoosid märkimisväärsele aeglustumisele neljandas kvartalis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. January 2016, 20:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing