Brexiti tõenäosus kasvas, nael kukub

Briti nael  Foto: EPA

Briti naela kurss hakkas kukkuma, sest täna avalikustati uus arvamusküsitlus, mille kohaselt on Brexiti (Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust) pooldajad saavutanud enamuse, vahendab Bloomberg.

Naela kurss odavnes praktiliselt kõigi suuremate valuutade suhtes. Nimelt selgus Guardiani avaldatud ICMi arvamusküsitlusest, et Brexiti pooldajad on saavutanud ülekaalu. Telefoni teel tehtud küsitlusel ütles 45 protsenti inimestest, et nad on lahkumise poolt. ELi jäämise poolt oli aga 42 protsenti vastanutest. Ülejäänud 13 protsenti ei ole veel otsustanud. Eelmise arvamusküsitluse järgi olid ülekaalus ELi jäämise pooldajad.

Ei ole aga teada, kas tegemist on erandiga või mitte. On võimalik, et Euroopa Liidust lahkumise pooldajate arv on hakanud kasvama ning arvamusküsitlust tuleb võtta täie tõsidusega. Samas on varasemad küsitlused näidanud vastupidist tulemust.

Naela kursi langemine iseloomustab investorite tundlikkust avaliku arvamuse suhtes. Volatiilsusrisk on kasvanud, sest kampaania tegemiseks on veel kolm nädalat aega.

„Turud on sisse hindamas riskide kasvu,“ ütles Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ valuutastrateeg Lee Hardman. „Seni on tegemist ainult ühe küsitlusega. Kui ka teised küsitlused hakkavad näitama sarnaseid tulemusi, siis hakkab nael veelgi järsemalt kukkuma.“

Nael on täna odavnenud 0,6 protsenti 1,4552 dollarini naelast. Eurosse on nael odavnenud 0,5 protsenti ning euro eest tuleb välja käia 76,48 penni. Naela kursi kuine volatiilsus kasvas aga kõrgeima tasemeni alates 2009. aastast.

 

Hetkel kuum