Birjo Must • 30. juuni 2016 kell 7:29

Nafta veab börse alla

Nafta hind veab täna Euroopa börse allapoole.   Foto: Reuters/Scanpix

Kui Aasia aktsiad rallisid täna edasi, siis Euroopa börsid avanesid nafta hinna languse tõttu väikeses miinuses.

MSCI Asia Pacific indeks tõusis täna 1,5% ning liigub aina kaugemale reedesest madaltasemest, kus see kukkus Suurbritannia hääletustulemuste peale 3%. Indeks on teises kvartalis teinud umbes 0,8%-lise languse.

Aasia aktsiad pidasid aga Brexiti uudisele küllaltki kenasti vastu. Ka Daiwa Securitiese analüütik Hikaro Sato rääkis Reutersile, et olukord on parem kui esialgu kardeti. "Tundub, et see ei paisu finantskriisiks või millekski tõsiseks, vähemalt hetkel mitte," arvas ta.

Hongkongi Hang Seng aktsiaindeks tõusis täna 1,1%, Hiina CSI 300 indeks 0,08% ja Jaapani Nikkei indeks 0,06%.

Ka USA börsidel oli eile kena tõus. Dow Jonesi indeks kerkis 1,6% ja S&P 500 indeks tõusis 1,7%.

USA president Barack Obama ütles eile, et maailmamajandus püsib pärast Brexiti otsust mõnda aega samal tasemel. Samas avaldas ta muret pikaajalise kasvu pärast.

Börsidel hoiab kerget optimistlikku meeleolu üleval lootus, et keskpangad lõdvendavad veelgi oma rahapoliitikat. Ka analüütikute sõnul peegeldavad riigivõlakirjade kasvavad tootlused seda, et investorid eelistavad aktsiaid. IG turuanalüütik Angus Nicholsoni sõnul on Brexiti tagajärjed küll ebaselged, kuid selle tulemuseks on võlakirjade langevad tootlused ja see, et keskpankade rahapoliitika jääb lõdvaks veel pikaks ajaks.

Viimasel nädalal on Saksamaa ja Jaapani 10aastaste riigivõlakirjade tootlused kukkunud rekordmadalale negatiivsele tasemele ning Iirimaa, Prantsusmaa ja Hollandi 10aastaste võlakirjade tootlus jõudis eile samuti pea nulli lähedale. Kuigi USA 10aastase tähtajaga võlakirjade tootlus on veel ülevalpool nulli, siis on seegi jõudnud rekordmadalale.

Väärismetallide hinnad on viimastel päevadel tõusnud tänu nõrgenenud dollarile. Hinnatõus peegeldab veidi ka investorite janu turvalisemate varaklasside järele. Praegu on kulla spot-hind jõudnud 1314,38 dollarile untsist.

Nafta hind on täna langenud umbes 1,5%. WTI naftabarrel maksab 49,13 dollarit ja Brenti barrel 49,81 dollarit.

Nafta hind veab täna alla ka Euroopa börse, mis olid avanedes väikeses miinuses. 

Hetkel kuum