Kadi Neemre • 1. juuli 2016 kell 16:45

Analüütik: Apple'i aktsia hinnasihte tuleb alandada

Foto: EPA

“Streeti prognoosid Apple’i kasumitele on jätkuvalt liiga optimistlikud ning kuniks need ei lange, siis ei saa ka aktsia hind tõusta jätkusuutlikult kõrgemale,” arvab Robert W. Baird & Co analüütik Will Power.

Oma teates ütles Baird, et ta usub, et tehnoloogiahiid prognoosib 2017. aasta fiskaalaasta kasumiks 7,46 dollarit aktsia kohta; konsensus aga prognoosib kasumiks 9,06 dollarit aktsia kohta.

Aktsiate jaoks on see olukord keeruline, kuniks nende hind langeb tasemele, kus hind vastab kas prognoosidele või suudab prognoose ületada.”

Baird prognoosib, et uut iPhone 7 mudelit toodetakse 90-110 miljonit ühikut; seda on pisut vähem kui toodeti iPhone 6s mudeleid.

Analüütik prognoosib, et 2017. aastal kukub iPhone’de toodang 2,3% võrreldes 2016. aastaga.

“Ma usun, et iPhone 7 on kena, kuid tundub, et sellest ei saa suurt hitti,” sõnas ta.

Konsensuse kohaselt peaks Apple’i väärtus kasvama 122 dollarile aktsia eest; aasta alguses prognoositi ettevõtte väärtuseks 146 dollarit aktsia eest, selgub FactSeti andmetest.

Poweri hinnasiht on aga 115 dollarit aktsia eest. Apple’i aktsia on sellel aastal kukkunud 9%. Täna tegid ettevõtte aktsiad väikese tõusu, makstes 90,70 dollarit.

 

 

Hetkel kuum