USA turud olid täna languses seoses 10-aastaste võlakirjade rekordmadala tootlusega, mida põhjustasid mured globaalse majanduskasvu üle.
USA riigivõlakirjade tootlikkused olid rekordmadalal; 30-aastaste võlakirjade tootlikkus oli vaid 2,13%. 10-aastaste riigivõlakirjade tootlikkus kukkus aga kõigi aegade madalaimale tasemele, mida pole nähtud alates 1953. aastast, mil pärinevad esimesed andmed.
Dow Jones kukkus pärastlõunase kauplemise käigus enam kui 150 punkti; suurim kukkuja oli
Goldman Sachs.
Energiasektor kukkus enam kui 2% ning materjali- ja finantssektor langesid enam kui 1,5%, olles ühtlasi suurimad
S&P 500 kukkujad.
“Asi on peamiselt valuutas ja tootlikkuses. Vaadates valuutasid ja tootlikkust, siis saab üsna selge pildi investorite meeleolust ning praeguse seisuga tundub, et majanduskasv on aeglustumas,” sõnas BMO Private Banki investeerimisjuht Jack Ablin.
USA turud olid eile seoses riigipühaga suletud; eelmisel nädalal suutsid Dow Jones ja S&P 500 taastada suure osa oma Brexiti-järgsest kaotusest, tegemist oli indeksite parima nädalaga sellel aastal.
Nasdaqi suurim kukkuja oli
Apple, mis kukkus enam kui 1%. Citi kärpis Apple’i kolmanda ja neljanda kvartali prognoose, viidates Brexitiga seotud makromajanduslikule ebakindlusele, valuuta volatiilsusele ning pikemale
iPhone’i väljatuleku tsüklile.
New Yorki
Fedi president William Dudley sõnas, et USA
majandusel läheb enam-vähem hästi, kuid kui Brexit põhjustab muresid Euroopa Liidu stabiilsuse kohta, siis võib sellel olla USA majandusele tõsised tagajärjed.
Ta viitas, et madal
inflatsioon ja ebakindlus edasiste väljavaadete üle sunnib
intressimäärade tõstmise edasi lükkama.
USA augusti toornafta futuurid kukkusid 2,39 dollarit ehk 4,88% ning barreli maksumuseks kujunes 46,60 dollarit.
Augusti kullafutuurid kasvasid 19,10 dollarit ning kullaunts maksis 1358 dollarit.
Dow Jones kukkus 0,67% ning lõpetas päeva 17828,75 punktil. S&P sulgus 0,68% langusega 2088,55 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,82% langusega 4822,90 punktil.
Seotud lood
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.