Kadi Neemre • 6 juuli 2016

Börs: turud pöördusid tõusule

Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel, millele aitas kaasa naftahindade pöördumine tõusule ning tervishoiusektori aktsiate kasv.

Dow Jones tõusis ligi 50 punkti; indeksi suurimad edenejad olid Home Depot ja UnitedHealth. Suurimad kukkujad olid aga Boeing, DuPont ja 3M.

Nasdaqi tõusule aitasid täna kaasa Facebooki, Amazoni, Apple'i ning Alphabeti tõus. Dow edukaim ettevõte oli Norfolk Southern; suurim kukkuja aga American Airlines.

Täna pärastlõnal avaldati Föderaalreservi koosoleku protokoll, mille kohaselt soovisid poliitikud enne intressimäärade järjekordset tõstmist oodata Brexiti hääletuse tulemusi. Reedel ilmuv palgaraport on selle nädala olulisim majandusraport.

“Paljuski on see, mida me nägime eile ja näeme täna, on referendumi kõrvalmõjud,” sõnas RBC Global Asset Managementi analüütik Ryan Larson. “Ebakindlus varjutab jätkuvalt turgude väljavaateid. Tundub, et see on peamine turgude languse põhjus,” märkis ta.

“Küsimus seisneb selles, mis juhtub siis, kui turgudel ei lasta paraneda tõelisest kaotusest ning kuidas saab majandus kasvada sellise ebakindluse valguses,” sõnas Sarhan Capitali juht Adam Sarhan.

Raporti kohaselt oli USA maikuu kaubandusdefitsiit oodatust suurem, suurenedes 41,1 miljardile dollarile; kuu varem oli defitsiit 37,4 miljardit dollarit.

USA toornafta futuurid tõusid 83 sendi võrra ning barreli hinnaks kujunes 47,43 dollarit.

Augusti kullafutuurid tegid 8,90 dollarilise tõusu, kergitades untsi hinna 1367,60 dollarile.

Dow Jones kasvas 0,25% ning sulgus 17884,45 dollaril. S&P 500 lõpetas päeva 0,54% kasvuga 2099,73 punktil. Nasdaq tõusis 0,75% ning sulgus 4859,16 punktil.

Hetkel kuum