Kadi Neemre • 14. juuli 2016 kell 18:16

JPMorgani tulemused viitavad finantssektori olukorra paranemisele

Foto: EPA

JPMorgan Chase’i teise kvartali tulemused, mis ületasid ootuseid, võivad viidata varasemalt kehvas seisus olnud finantssektori olukorra paranemisele. Aktsiad võivad peagi tõusta uutele rekordilistele kõrgustele.

“See on ülimalt positiivne. See on kahtlemata sektor, mille tõus toetab turge,” Chaikin Analyticsi tegevjuht Marc Chaikin.

Panga kasumiraport peaks tema sõnul tõstma S&P 500 2200 või 2250 punktile.

Kolmapäevase seisuga oli finantssektor teinud sellel aastal enam kui 2% languse, olles sellega ainus peamine S&P 500 sektor, mis on punases.

Analüütikud alandasid selle kvartali pangakasumite prognoose seoses madala globaalse majanduskasvu, Brexiti hääletuse ning keskpanga rahanduspoliitika lõdvendamisega, mis tõenäoliselt võiks alandada kasumimarginaale.

Kuigi JPMorgan tõstis ootused pankade kasumite suhtes positiivseks, siis on mured Brexiti pärast jätkuvalt üleval kuniks Suurbritannia väljub vaikselt Euroopa Liidust ning intressimäärad jäävad madalaks.

Üks asi, mis finantssektorit on mõjutanud, on energiasektori nõrkus.

FBN Securities turuanalüütik Jeremy Klein toob välja, et nafta hind on kukkunud 50 dollarilt barreli eest ligi 45 dollarile barreli eest ning seda hoolimata rekordkõrgetest USA aktsiahindadest.

“See võib olla 2017. aasta kasumiootustele potentsiaalselt problemaatiline,” sõnas Klein.

JPMorgan avaldas täna oma kasumiraporti, mis ületas analüütikute prognoose; panga müügitulu oli 1,55 dollarit aktsia kohta ning kasum 25,2 miljardit dollarit.

Ettevõtte aktsia kasvas hommikuse kauplemise käigus enam kui 2%.

Eile börsi sulgudes olid aktsiad 8,5% odavamad võrreldes aasta varasemaga.

 

Hetkel kuum