Mait Kraun • 15. juuli 2016 kell 13:00

Kaevandussektoris muljetavaldav tõus

Tsingivaru.  Foto: Bloomberg

Kaevandusaktsiad kallinevad juba kaheksandat nädalat järjest, mis on viimase kaheksa aasta pikim tõus, vahendab Bloomberg.

Toorainebörsi investorid loodavad, et keskpankade rahapoliitika lõdvendamine aitab toorainete nõudlust parandada. Tsingi ja tina hinnad jõudsid viimase aasta kõrgeima tasemeni.

FTSE 350 Mining Index on sel nädalal kallinenud juba 4,5 protsenti. Tõusu on juhtinud Anglo American ja Glencore. Londoni metallibörsi indeks jõudis aga üheksa kuu kõrgeima tasemeni. Kõigi metallide hinnad tõusid täna, sest Hiina majandusandmed ületasid analüütikute ootusi.

Ka aktsiaturg püsib rekordtasemete lähedal, vaatamata sellele, et eile toimus Prantsusmaal kümnete hukkunutega lõppenud terrorirünnak. Investorid on ostnud aktsiaid, sest spekuleeritakse, et Brexiti mõju vähendamiseks on keskpangad nõus oma rahapoliitikat veelgi lõdvendama.

„Hiina avaldas hommikul hulga majandusandmeid, mis on metallide hindu toetanud,“ ütles Commerzbanki analüütik Daniel Briesemann. „Turg ootas, et kasv aeglustub. Andmed räägivad aga teist keelt.“

Enim kallines tsingi hind, mis tõusis 1,6 protsenti, 2224 dollarile tonnist. See on kõrgeim tase alates 2015. aasta maist. Sel aastal on metalli hind tõusnud 38 protsenti, sest prognoositakse, et turg satub sel aastal defitsiiti.

Hiina majanduskasv ulatus teises kvartalis 6,7 protsendini, mis ületas prognoose. Ka tehaste, jaemüügi ja laenumahtude arvud ületasid ootusi.

Hetkel kuum