Mait Kraun • 5. august 2016 kell 7:45

Selle aasta parim aktsiaturg valmistab üllatuse

Euroopa suurimad turud liiguvad täna langustrendis.  Foto: EPA

Brasiilial on hulganisti probleeme – majandus on parimal juhul rabe, kõrgeid ametnikke on tabanud korruptsiooniskandaal ning riik on Zika viiruse epitsenter, kirjutab MarketWatch.

Tagatipuks on riigil probleeme olümpiamängude korraldamisega. Kõigele vaatamata on Brasiilia turud olnud sellel aastal kõige parem koht, kus raha teenida.

MSCI Brasiilia aktsiaindeks on sellel aastal kallinenud 60 protsenti. Sellega on riik parim nende 165 riigi seast, kus MSCI finantsandmeid kogub.

Reaal, mille kurss on USA dollari suhtes viimastel aastatel kukkunud, on sellel aastal kallinenud 24 protsenti. Ettevõtete võlakirjade hinnad on tõusnud aga mitukümmend protsenti.

Paljud analüütikud prognoosisid, et arenevate turgude aktsiaturud kukuvad sellel aastal veelgi kiiremini. Brasiilia on hea näide sellest, et neil ei olnud õigus.

Investorid otsivad madalate või negatiivsete intresside keskkonnas tootlikke koht, kuhu oma raha paigutada. Suur osa sellest rahast on läinud arenevate turgude aktsiatesse ning kõrgemat tulu pakkuvatesse võlakirjadesse.

Hetkel kuum