Kadi Neemre • 12. august 2016 kell 19:46

Börs: turud peale eilseid rekordeid languses

Foto: EPA

USA turud olid täna peamiselt languses, kuna peale eilseid rekordeid valmistasid investoritele valmistasid pettumust kehvad majandusandmed.

Dow Jonesi suurim kukkuja oli IBM. S&P 500 sektoritest kukkus enim materjalidesektor.

Ainsana suutis rohelisesse jääda Nasdaq.

“Jaemüügi raport oli äärmiselt pettumust valmistav. Võimalik, et investorid hindavajad majanduse seisukorda ümber,” sõnas BMO Private Banki investeerimisjuht Jack Ablin, märkides, et investorid võivad samas peale eilset tugevat sessiooni võtta välja kasumeid. Eile sulgusid kolm peamist börsiindeksit rekordkõrgustes; see on midagi, mida pole juhtunud alates 31.detsembrist 1999.

Juuli jaemüük jäi samale tasemele; analüütikud prognoosisid 0,4% kasvu. Juuli tootjahinnaindeks aga kukkus 0,4%; analüütikud prognoosisid 0,1% tõusu.

“Vaadates jaemüüginumbreid, arvates nendest välja automüügi, siis on need numbrid veelgi nõrgemad. Me mõtleme alati, et jaemüügi andmed peegeldavad tarbijate kulutusi ning tänane tootmisnumber näitab, et tarbimine on väga aeglane. Sellel numbril on mõju ka kolmanda kvartali algusele,” sõnas Think Marketsi analüütik Naeem Aslam.

Nõrgad jaemüügi andmed avaldati päev pärast jaemüügihiidude Macy's ja Kohl's tugevaid kasumiraporteid, mis viitasid USA tarbijate tugevusele.

Ettevõtete laovarud kasvasid juunis oodatust enam ning augusti tarbijate kindlustunne jäi oodatule alla.

Toornafta hinnad tegid täna tõusu. USA toornafta hind tõusis kolme nädala kõrgeimale tasemele ehk 44,49 dollarile barreli eest. Baker Hughesi andmetel lisandus sellel nädalal 15 uut naftapuurtorni.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 7 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1343 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,20% ja sulgus 18575,51 punktil. S&P 500 kukkus 0,08% ja sulgus 2184,05 punktil. Nasdaq tõusis 0,09% ning lõpetas päeva 5232,90 punktil.

 

Hetkel kuum