Mait Kraun • 19. august 2016 kell 11:40

Icahn kaotas päevaga pool miljardit

Carl Icahn.  Foto: Bloomberg

Icahn Enterprisesi (IEP) aktsia hakkas eile kiiresti odavnema, sest UBS andis aktsiale müügisoovituse ja prognoosib selle 45protsendilist langust, vahendab MarketWatch.

UBS tõi välja, et investeerimisfirma hinnatase on „optimistlik“ ning varade puhasväärtus langeb.

UBSi analüütik Brennan Hawken andis aktsiale müügisoovituse. Panga poolt kaetud aktsiate hulgas on müügisoovitusega ettevõtteid juuni lõpu seisuga vaid 15 protsenti.

Hawken vähendas aktsia hinnasihti 30 dollarini – see tähendaks, et praeguselt tasemelt (52 dollarit) langeb aktsia veel 45 protsenti.

Legendaarse investori Carl Ichani juhitud ettevõtte aktsia langes eile 6,4 protsenti. Icahn on ka investeerimisfirma suurim aktsionär – kokku on tema käes 91,5 protsenti aktsiatest, selgub FactSeti andmetest. Hinnalangus tähendab seda, et Icahni varade väärtus langes ühe päevaga ligi 460 miljonit dollari võrra.

Hawken ütles, et IEPi osaku puhasväärtus on aastatagusega võrreldes poole väiksem ning „peaks olema“ peaaegu 15 protsenti madalam.

Investeerimisfirma aktsia on viimase aasta jooksul odavnenud 25 protsenti. Samal ajal on Warren Buffetti Berkshire Hatahway kallinenud 5,3 protsenti ja S&P 500 indeks on lisanud 4,3 protsenti.

Hetkel kuum