Muski must neljapäev

Elon Musk  Foto: EPA
Kadi Neemre • 1. september 2016 kell 19:19

Elon Muskil oli täna ebaõnnestumisi täis päev - üks tema SpaceXi rakettidest plahvatas ning kahe ettevõtte aktsiate kukkumise tõttu kaotas ta ligi 370 miljonit dollarit.

SpaceXi 62 miljonit dollarit maksnud raketi plahvatuses ei saanud keegi viga, kuid katastroof lükkab edasi missiooni paigaldada ekvaatori kohale satelliit, mis parandaks kommunikatsiooni Euroopas, Lähis-Idas ning Aafrikas.

Stoppkaader SpaceXi Falcon 9 raketi plahvatusest Floridas Cape Canaveralis filmitud videost.  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla aktsiad kukkusid täna päraslõunal üle 4,5% ning tõenäoliselt on ettevõtte jaoks tegemist halvima nädalaga alates BrexitistFactSeti andmetel kuulub Muskile rohkem kui 31 miljonit aktsiat, mis teeb ta kaotuseks täna päraslõunase seisuga ligi 325 miljonit dollarit. Tesla aktsia on sellel nädalal kahanenud üle 6%, olles languses juba 5 järjestikkust nädalat.

SolarCity aktsiad aga kukkusid täna 10%. Muski omanduses on FactSeti andmetel rohkem kui 22 miljonit aktsiat, mis teeb tema päevaseks kaotuseks ligi 44 miljonit dollarit.

Tesla teatas kolmapäeval plaanist suurendada sellel aastal sularaha hulka kas laenu või aktsiate müügi toel. Selle nädala alguses hoiatas Musk järjekordse kapitali kasvatamise eest eesmärgiga rahastada nii Tesla Model 3 arendust kui ka ehitada välja ülisuur akusid tootev hiigeltehas.

Hetkel kuum